Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Съгласен. И на мен ми писна от простотии.
Пиши да я почистят. Иначе аз ще пиша (ако ме прочетат де).
:partyman:
shadow__01 - майстор
valentino76bs написа:
http://www.flagman.bg/article/120998
Поредния незанулен бойлер. Този път със фатални последствия.
Добре правят в някои държави като не разрешават на всеки да пипа по ел. инсталацията и да свързва ел. уреди без щепсел.
fox_vt - майстор
То и тук не е разрешено ама нали българина е всезнаещ. Иначе по повод случая никак не ми харесват двуполюсните ключове за бойлер и бойлерни табла, както и каквото и да е прекъсване на нулевия проводник.
hidrazin - майстор
И какво точно не ти харесват двуполюсните ключове за бойлерни табла?
Че те още от едно време бойлерните табла са си с двуполюсни ключове.
Просто са предназначени за трипроводна инсталация.
Ето, тук има на "Найден Киров" схемите за дву и трипроводно изпълнение - и то отпреди 30 години.
Прикачен файл:
Бойлерно табло.jpg
Бойлерно табло.jpg (39.91 KиБ) Видяна 2064 пъти
То и на голяма част от сегашните ключове за бойлери, в кутията има клема за заземителния проводник.
ИзображениеИзображение
Просто днешните инсталации би трябвало да са вече трипроводни.
Пък и който не му е работа, да не се захваща...
:partyman:
jekasus - майстор
Занулен или не, бойлера не е виновен...
Селските къщи с стара умряла инсталация...
За тази година имам два случая с "изгубена нула" в панелки с подови контакти.
fox_vt - майстор
Аз досега стара инсталация трипроводна не съм видял, пък ти ми приказвай каквото искаш. :-D Но за сметка на това ключа от печка който се ползваше във бойлерните табла беше същия който се слагаше и във бойлерите. Но както и да е ако ще и петпроводна да е нулата е излишно да се прекъсва при уред на твърда връзка.
Junak - майстор
Винаги когато имаше бойлерно табло с ключ в коридора, до корпуса на бойлера имаше директно пусната нула. Най често проводник с жълт цвят. Жълто зелен стандарт още нямаше... :)
zz_stefanov - майстор
Junak написа:
Винаги когато имаше бойлерно табло с ключ в коридора, до корпуса на бойлера имаше директно пусната нула. Най често проводник с жълт цвят. Жълто зелен стандарт още нямаше... :)
Де да беше винаги :)
fox_vt - майстор
Мхм и един мормот.... Може пък аз все на кофти строителство да попадам. Най често е мостовак сив на цвят едното жило бяла другото с червена изолация.

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: