Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
С жични съпротивления от дебел кантал. :partyman:
ky-kyy - майстор
По едно време, си бях направил скара от три съпротивления от електровоз. Като я пуснах да пека пържоли, шайбата на електромера така се завъртя, че оня чак полетя, та се наложи, да пускам жица преди електромера..... :lol:
Krass - майстор
нед фев 21, 2021 12:48 pmky-kyy написа:
нед фев 21, 2021 12:34 pmtzetz009 написа:




:? На първата снимка въртока е от водопроводен кран и много се съмнявам , че е ор'гинално асемблиран така от производителя . Всъщност много ми прилича на "рисунка" от Жул Верн :lol: ! Само боята са объркали - трябва да е златисто-месингово ! Пиринч !

:partyman: :partyman: :partyman:
Ами, все още ги има в някои подстанции. Използват се, за да се регулира напрежението от акумулаторната батерия.
Точно така. Когато подстанцията остане само на батерия (собствени нужди), и батерията започне да пада, с този "кран" се включват допълнително елементи към нея, за достигане на необходимото напрежение. Комутатор :wink:
mironcho - специалист
:lol: :lol: това е мкого идейно - зимата няма да има нужда от допълнително подгряване на таблото

шпилките са очевадно недоразумение, ама изолатора на който са монтирани шините изглейда, като да е от шпертплат :? :?
Krass - майстор
чет мар 04, 2021 7:34 ammironcho написа:
:lol: :lol: това е мкого идейно - зимата няма да има нужда от допълнително подгряване на таблото

шпилките са очевадно недоразумение, ама изолатора на който са монтирани шините изглейда, като да е от шпертплат :? :?

От холна масичка :-D
antonioven - специалист
България търси талант.

hidrazin - майстор
пет мар 05, 2021 3:31 pmantonioven написа:
България търси талант.
България търси глупаци.
И ги намира лесно - просто у нас вече са в изобилие.
Хората се прехласват от такива циркаджийски номера защото са бягали от часовете по физика.
:partyman:
DMN - майстор
hidrazin написа:
Хората се прехласват от такива циркаджийски номера защото са бягали от часовете по физика.
Дай боже да са бягали от часовете по физика, щото тогава имат оправдание да се прехласват по този. Ама повечето не са бягали и пак се прехласват - това е лошото, явно са били в часовете, колкото да не им пишат отсъствия :-D . Ама нищо, ние пък се прехласваме по други неща...абе все ще се намери някой, който да ни прехласне(подхлъзне) в някоя друга област :lol: .
:partyman:
shadow__01 - майстор
Имам някои съмнения, че това изобщо не е 220V както казват и пишат. Съмнявам се че е нещо около 48V през трансформатор. И кренвирша ще се изпече и лампа със жичка ще се намери на такова напрежение. Само с яйцето малко не го схванах. Виждаше се, че допира железата до шпилките, но се виждаше и че вътре във водата(в която има сол) също се допират. Дори и искра се видя за да подсили ефекта сред журито.
Друг вариант е този да няма потни жлези. Или и двете. Истината е някъде там, но ВИНАГИ има уловка. Никъде не се видя волтметър все пак. Ама не техен (пренастроен), а аз да им дам един мои.

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: