Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
пон яну 14, 2019 7:17 pmbdz43r написа:
Много маймун на клона:
http://bgrail.info/20190104_140608.jpg

и решението:
http://bgrail.info/20190105_165209.jpg
Пломбите са от р-н Изток, поне при нас розовите пломби означават откачен елекромер, а сините присъединен. И така на снимката се виждат два електомера, на които са им дръпнати шалтерите. Единия с ном.50529227 даже надписан на А.Гергов.
Стопения ел.мер 50529670 и той с розова пломба, но тука требе да е абсурда. За ко му е пломба като нема капачка :?
Другия абсурде, че таблото е оставено в този вид от р-н Изток, но предполагам това е къща с малко потребители, щото блоковете с повече абонати ги "позачистиха".
bdz43r - специалист
Да, къща с пет потребителя и всичките пломби са розови, но не всичките са откачени.
Навремето на околните къщи сложиха електромерите в отделно табло до уличната касета, а при нас пропуснаха, защото кабела е 4-жилен, а електромерите точно бяха станали четири и трябваше да се сменя целия кабел. Изпушилия електромер вече го смениха, но това е все едно, защото по него никой не плаща от десетки години... само се ползва, а след откачване се закачват наново. Пломби ги не плашат.
FM STEREO - специалист
Проблема с нулем - 54:28 от видеото!

shadow__01 - майстор
ср фев 06, 2019 7:47 pmantonioven написа:
Пълен абсурд, а това граничи с лудост.
Малко пояснение може ли за тези които не разбират руски?
John - специалист
Доколкото разбрах ,този "неразбран гений" използва едно и също определение за ток и за напрежение.Определя токът като количество електрони( или електровещество?)преминали от т.а А до т.Б.Интересното е че,определя по същият начин и напрежението....По натам не го издържах.Има много негови клипове в тубата.Абе обръща човека физиката наопаки. :))
nikolov333 - майстор
Тоя си "тренира"за "месия".. Има сума ти болни мозъци с комплекс за гениалност, останали "неразбрани", а този си е намерил, поле за "изява" и в интернет... не знам само студентите му, какво научават от "лекциите"..
kozl - майстор
Напрежението е количеството на заряда, а тока е движение на количеството и нещо от сорта.....
А какво измерва ампармера :?
Като се замисля , а абсурда е в мисленето, то ампермера е волтмер, така че измерва напрежение :shock: Още повече като се :? - за да се отклони стрелката на уреда и требва кво :?
Напрежението ли мести стрелката или тока :? Или и двете заедно :? Е вече стана абсурд да измисла ко измерва ампермера :lol: Оно на практика отчитам дека се е отместила стралката и ко сочи, без да мисла ко мери :roll: Щот кат се замисла и :rolleyes:

Та напрежението и тока са количество на заряда. Едното в покой, другото е количество в движение. :?:
Нещо такова я понял :roll: Но общо взето гледах го половинчато, защото не ме заинтригува. А и не мога да открия абсурд. Това е някакъв начин за обяснение на широко достъпно ниво за присъстващите в аудиаторията.
sokolov.91 - майстор
Вчера един колега ми се оплаква. Тръгнал да си сменява девиаторите по стълбите и направил триста чудесии. Падали предпазители втаблото, горели ключове и накрая се отказал. Стана ми интересно как така при неправилно свързване на девиатор пада предпазител и викам чакай да отида да видя какъв е проблема. Като отидох на място пред мен изникна доста интересна схема за опроводяване на девиатор. В двете конзоли на двата девиатора имаше и фаза и нула. Третата жица в едната конзола беше единя край от лампата, а в другата конзола другия край на лампата. И така крайщата на лампата се свързват на общата клема на девиаторите, а фазите и нулите на на останалите две клеми. Според зависи от кой ключ последно е изгасена лампата на фасунгата има или две фази или две нули. Иначе схемата работи като нормален девиатор. Объркат ли се обаче позициите на кабелите при смяна на ключ става късо и гърмят предпазители и се топят ключове... :shock: :shock:
iliya_i - майстор
На времето е съществувала и такава схема на девиатор:
Изображение

Среща се в клигите от 60-те години. И си е била пълноправен вариант на девиатор, до времето на приемане на Шуко.
Та не си се натъклал точно на абсурд. Просто така се е правело тогава.

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: