Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Junak - майстор
ср фев 17, 2021 2:09 pmkuger написа:
Май, доста сте уверени, че 230V е безопасно при "крачково", а? Да не дава Господ да го научите от първо лице!
Ами уверени сме. Убеди ни, че не е така...
kuger - майстор
В обяснителен режим няма да вляза. Където и когато е било нужно съм го обяснявал.
shadow__01 - майстор
Това ми направи впечатление:
Предварителното заключение на медицинските лица сочи, че смъртта е настъпила вследствие остра сърдечно-съдова и дихателна недостатъчност. Констатирани са охлузвания по пръстите на двете ръце и лявото коляно, както и кожни промени по долните крайници с вид на термично въздействие.
Дали е крачно напрежение е трудно да се каже. Вероятно охлузванията по пръстите на ръцете са то стягане на мускулите когато е паднал на земята. Съмнява ме да е точно крачно напрежение. Просто изглежда най-удобно и най-логично като становище на журналистическо ниво. Колко може да е потенциала на няма и половин метър между двете стъпала?
Има и друго което прави впечатление. Това място на стъпване едва ли се е уфазило в момента на стъпване на момчето. Вероятно е било така от дни ако не и седмици. Може някои да са усетили нещо слабо, но не са обърнали внимание.
DMN - майстор
Мен друго ме озадачава...
Кво пречи да се направи една възстановка.
Да се обезопаси мястото на инцидента от достъп до странични хора.
Да се подаде напрежението, което е било по време на инцидента.
Да отидат там отбор специалисти и на място да измерят с уреди какво и как се случва.
Ако това не могат или нямат начин да го направят, или няма такива специалисти, или нямат такива уреди, то ебаси научно-техничекия прогрес дето го имаме днес...
Ще гадаем на кафе и боб...
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Освен кабелите които излизат от земята и в основата на оградния стълб, кадър с друг кабел дето да излица от шахтата не съм виждал. Къде е тоя гол кабел. От един репортаж разбрах, че павилионът се е захранвал от единия от кабелите дето са хванати с опашки по оградата. Прилича ми на офазена ограда.
Djack - специалист
Дори и да е офазена оградата, защо не отича в земята?
nikel - специалист
ср фев 17, 2021 8:42 pmDMN написа:
Мен друго ме озадачава...
Кво пречи да се направи една възстановка.
Да се обезопаси мястото на инцидента от достъп до странични хора.
Да се подаде напрежението, което е било по време на инцидента.
Да отидат там отбор специалисти и на място да измерят с уреди какво и как се случва.
Ако това не могат или нямат начин да го направят, или няма такива специалисти, или нямат такива уреди, то ебаси научно-техничекия прогрес дето го имаме днес...
Ще гадаем на кафе и боб...
:partyman:
Специалистите работят за пари.
kuger - майстор
ср фев 17, 2021 8:42 pmDMN написа:
............
Да се подаде напрежението, което е било по време на инцидента.
Да отидат там отбор специалисти и на място да измерят с уреди какво и как се случва.
............
:partyman:
Дано не е специалист, като тоя, къде мери ток с амперклещи на целия кабел :shock:
shadow__01 - майстор
ср фев 17, 2021 11:13 pmkuger написа:
Дано не е специалист, като тоя, къде мери ток с амперклещи на целия кабел :shock:
Къде това...? Пропуснал съм го, дайте линк ако е на лесно.
kuger - майстор
ср фев 17, 2021 11:21 pmshadow__01 написа:
ср фев 17, 2021 11:13 pmkuger написа:
Дано не е специалист, като тоя, къде мери ток с амперклещи на целия кабел :shock:
Къде това...? Пропуснал съм го, дайте линк ако е на лесно.
Линк не мога да дам, вчера по новини от не помня коя ТВ, показаха"спец" с амперклещи да показва на кабел с поне три жила ток от 3 ампера.

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: