Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Vectra - специалист
пон авг 27, 2018 6:46 pmplamen6703 написа:
Ако металната кофа е "заземена" с такъв бързовар проблема от поражения клони към нула, освен ако не се ползва от луд и работлив :cool: ! :partyman:
А, "отвоения" набор май се е върнал от отпуска и почва да ръси от неговите "бисери". Пламенчо, специално за теб Ша си купя поцинкована кофа, Ша я заземя , Ша ти пусна вътре едно такова нагревателче и Ша та Помоля да си пъхеш вътре неспокосаните кунки..па ние с Колегата ти да са похилим. Само не знам дали ръченица ще заиграеш или нещо по-модерно :snakeman:
plamen6703 - майстор
пон авг 27, 2018 9:27 pmVectra написа:
пон авг 27, 2018 6:46 pmplamen6703 написа:
Ако металната кофа е "заземена" с такъв бързовар проблема от поражения клони към нула, освен ако не се ползва от луд и работлив :cool: ! :partyman:
А, "отвоения" набор май се е върнал от отпуска и почва да ръси от неговите "бисери". Пламенчо, специално за теб Ша си купя поцинкована кофа, Ша я заземя , Ша ти пусна вътре едно такова нагревателче и Ша та Помоля да си пъхеш вътре неспокосаните кунки..па ние с Колегата ти да са похилим. Само не знам дали ръченица ще заиграеш или нещо по-модерно :snakeman:
Това е ясно, че не знаеш, Незнайковци като теб в теми по електротехника колкото искаш. Щом железари и тенекеджии се опитват да "разбират" от електротехника :-D
Специално за теб си купи една кофа "заземи" я, ако искаш я "занули", както го разбираш и ако не мачкаш бързовара с ръце ще живееш :-D !
Елементарно е, но се иска поне малко да разбираш от електротехника! :partyman:
Vectra - специалист
пон авг 27, 2018 9:48 pmplamen6703 написа:
пон авг 27, 2018 9:27 pmVectra написа:
пон авг 27, 2018 6:46 pmplamen6703 написа:
Ако металната кофа е "заземена" с такъв бързовар проблема от поражения клони към нула, освен ако не се ползва от луд и работлив :cool: ! :partyman:
А, "отвоения" набор май се е върнал от отпуска и почва да ръси от неговите "бисери". Пламенчо, специално за теб Ша си купя поцинкована кофа, Ша я заземя , Ша ти пусна вътре едно такова нагревателче и Ша та Помоля да си пъхеш вътре неспокосаните кунки..па ние с Колегата ти да са похилим. Само не знам дали ръченица ще заиграеш или нещо по-модерно :snakeman:
Това е ясно, че не знаеш, Незнайковци като теб в теми по електротехника колкото искаш. Щом железари и тенекеджии се опитват да "разбират" от електротехника :-D
Специално за теб си купи една кофа "заземи" я, ако искаш я "занули", както го разбираш и ако не мачкаш бързовара с ръце ще живееш :-D !
Елементарно е, но се иска поне малко да разбираш от електротехника! :partyman:
Аз колко зная по електротехника може да каже само преподавателя ми по тая наука... ти изобщо не си мярка там. Ама понеже явно не четеш точно темата, само ще ти наблегна че нагревателя е "открит тип"... а, и понеже си заговорихме за електротехника, в случая, кой от законите на Кирхов ще използваш за да разбереш колко ще те изтрещи тока...отворко
fox_vt - майстор
Започна се пак кат ов онази тема дали ако нагревателя на бойлера ти пробие към вода ще те тресне тока дошъл през 2-3 метра вода до душа.Ами малко вероятно е ако бойлера е заземен или занулен ама а де.И те тука е така за тока е мног опо лесно да премине през нагревателя отколкото през водата и човека.Всичко това е при НЕ прекъснат нагревател иначе чичко Кирхов друго ще каже.
gogo7777 - майстор
Винаги съм черпил знания от "старило-патило".....в даскалото научих само буквите и некоя друга цифра....
Vectra - специалист
пон авг 27, 2018 10:36 pmfox_vt написа:
Започна се пак кат ов онази тема дали ако нагревателя на бойлера ти пробие към вода ще те тресне тока дошъл през 2-3 метра вода до душа.Ами малко вероятно е ако бойлера е заземен или занулен ама а де.И те тука е така за тока е мног опо лесно да премине през нагревателя отколкото през водата и човека.Всичко това е при НЕ прекъснат нагревател иначе чичко Кирхов друго ще каже.
Не се заяждам..ама ти би ли си пъхнал ръцете в леген с включен открит нагревател в 220v контакт? Навремето си правихме такива "бързоварчета" от две лъжички и щепсел "шуко". Страшничко си беше... :cool:
lov - майстор
То в другата тема си беше обяснено на въпроса ти. Ма кой да чете по важното е да си слугуваме на логореята. :)
Апропо такива бързовачета се правеха и преди да има щепсели и контакти шуко, че даже нямаше и лъжички от неръждавейка и се ползваха пирони бръснарски ножчета и каквото се сетиш друго. Та някои много малко сол изблизали.
А на въпроса ти дали ще бръкна с ръка в кофа с такъв бързовар. Да ще го направя и съм го правил. Ама явно ти не си щото продължаваш да питаш и обясняваш колко било страшно кога са ти давали лъжички да си играеш а сега пък цитираш законите на електротехниката без да да ти са ясни много неща. Че ти да си се насрал от страх ако си виждал промишлен трифазен боилер с графитни електроди как бучи кога загрява.
Та баба ти не е чувала никога закона на Кирхов ма е оживяла и си е греела водата с такъв бързовар.
Последна промяна от lov на пон авг 27, 2018 11:30 pm, променено общо 1 път.
Vectra - специалист
пон авг 27, 2018 11:04 pmlov написа:
То в другата тема си беше обяснено на въпроса ти. Ма кой да чете по важното е да си слугуваме на логореята. :)
Апропо такива бързовачета се правеха и преди да има щепсели и контакти шуко, че даже нямаше и лъжички от неръждавейка и се ползваха пирони бръснарски ножчета и каквото се сетиш друго. Та някои много малко сол изблизали.
А на въпроса ти дали ще бръкна с пръстче в кофа с такъв бързовар. Да ще го направя и съм го правил. Ама явно ти не си щото продължаваш да питаш.
ммм, не едно, две пръстчета.. на различни ръчички.. и по - близичко до реотана, ако може
plamen6703 - майстор
пон авг 27, 2018 11:04 pmlov написа:
А на въпроса ти дали ще бръкна с пръстче в кофа с такъв бързовар. Да ще го направя и съм го правил. Ама явно ти не си щото продължаваш да питаш. и обясняваш законите на електротехниката без да да ти са ясни много неща.
Ивка, да не се сърдим на пианиста, той толкова си може и за това така фалшиво свири :wink:
Нали знаеш, че глупави хора колкото искаш има, но глупав ток няма :cool: ! :partyman:
gogo7777 - майстор
Поцинкованата кофа си е "бяла техника"....трябва заземяване. :lol:

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: