• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 205
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
todortv - майстор
Включва бойлера и звъни домашния телефон.Оказа се,че телефонджиите се заземили към земното на къщата,а то на припек.

При свързване на акумулатор на кола се "палят" силовите кабели.След два пъти разглобяване на генератора установих:
Обратно зареден почти "умрял" акумулатор.Меря с цифров мултицет(тогава бяха рядкост ,а и аз нямах опит с тях) и не обръщам внимание на минусчето.

В русия 1998г,заможен и влиятелен човек живеещ в центъра на града решава да прави ремонт на къщата си от плет,без да се изнася.Строи се нова къща на 20 см. от старата и със шишове се укрепва и се прави нов покрив.Вътре с талашитени плоскости се изправят стени,отгоре гипсова шпакловка и текстилни немски тапети.След ремонта се оказва,че единия от двата предпазители гори
и няма осветление.Пристига първа смяна от "енергото" и стоппват една кутия бушони,същото се случва и с втората смяна,като заключението е трябва да се кърти.Нашите майстори правили ремонта казват:ще се кърти ,ама нашия човек да каже.
Отивам.една камара предпазители под таблото,инсталацията мед м/у 1 -1.5 мм^2(бяха оставили предвидливо отвори на плоскостите
пред кутиите.Оказа се лампа "Луна' на стената в нова пристройка към къщата ,която е увиснала и прерязала кабела.
Казвам на собственика дай ми еди предпазител,а той казва :Ще купя една кутия.

Също 1998 в Русия в апартамент на заможен търговец от грузински произход с колегата правим нова ел. инсталация.
В коридора девиатори.Написахме на човека какви ключове,контакти да си купи,обаче за изненада девиатори не се продават и не знаят какво е това.Монтирахме български(не му харесаха на външен вид) и оставихме предвидливо разклонителната кутия в коридора неподвързана и си поискахме договорените пари.Започнаха се пазарлъци и той попита защо тези кабели стърчат.
Обяснихме му,че 10 мин след като плати всичко ще е готово или коридора тъмен.Плати си и му демонстрирахме девиаторите.
Излезе и след 30 мин докара 4 едри момчета,които като малки деца започнаха да си играят с ключовете и да искат и те.
bulhomes2 - майстор
Малко по-различен абсурд. 2004 си купувам етаж от къща. Таблото с керамични предпазители. Тъста (ел техник) да помогне с нещо изкарва от предпазителите по 2 кабела към кутия с нови автоматични предпазители (таблото пломбирано и няма как - трябва да е външно). Инкасаторката при посещение вика веднага за кражба. Дошли хората, видяли че няма кражба, ама сменили електромера. Малко след това се научихме да гледаме по интернет сметките и се оказа, че предните живущи поне 3 ГОДИНИ са плащали по 2-3 лв ток на месец... а ние продължихме на 80-100... :^o
evsibo - специалист
А ето още едно "майсторско" изпъ :megaeek: лнение

Прикачен файл

31443_thumb.jpg
31443_thumb.jpg (34.89 KиБ) Видяна 4980 пъти

Прикачен файл

31442_thumb.jpg
31442_thumb.jpg (37.11 KиБ) Видяна 4980 пъти
valat111 - специалист
evsibo написа:
А ето още едно "майсторско" изпъ :megaeek: лнение
Класическо изпълнение...според Наредба номер 3....всичко си му е наред!
valat111 - специалист
Давайте и други, виждал съм проводници, свързани от лампата към контакт...когато светнеш крушката получаваш напрежение в контакта...съжалявам, че нямам снимки, тогава нямах фотоапарат
totio1973 - специалист
Това ако е кухня кутията от маргарин добре се вързва на интирьора :-D :? :-D :?.Поне има нещо спазено-няма открити връзки :mrgreen:
vk - специалист
Разколонителна кутия- под напрежение

Прикачен файл

razkl_kutia.jpg
gattaka - специалист
Мой поснат си направил удължител към 2-2,5 метра с телефонен кабел и контакт за външен монтаж и отворен отзад естествено!Та като го видях и изтръпнах....викам му "ти си луд човек бе ще се запалиш",а той "ееее кво толкова,ти знаеш ли колко пъти съм ползвал такъв кабел и от колко години го ползвам този контакт...."
Контакта е в спалнята и добре,че никога не са включвали нищо по-голямо от зарядно за телефон и сешоар! :shock:
Иначе друго какво да ви кажа....в къщи половината контакти излизат :lol: ,а с баща ми и двамата сме елтехници!
totio1973 - специалист
миналото лято комшията си купи апартамент в нова кооперация и ме извика да му сменя боилерното табло,защото старото беше за външен монтаж,толкова некъдарно е монтирано че се държеше на кабелите и на една видия.Монтирах новото табло за скрит монтаж.Трябваше да дойдат майстори да монтират бойлера(такава им била уговорката,за да се спази гаранцията).Майстора беше продавача от магазина където е купил бойлера.Започна да подвързва бойлера и му казвам черно-фаза,синьо-нула върза ги на клемата и ми вика този кабел (земното)отпада.питам го защо отговаря ми че то на бойлера си имало и ми показва кабела които прехвърля от водосъдаржателя към корпуса.след мое настояване върза земното.И се зачудих :shock: :? на колко бойлера е оставил без земно
gattaka - специалист
нАли се сещаш колега,че това ако се случи в някоя бяла държава така ще го съдят този "майстор"-продавач,че после цял живот ще мете улиците!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 205

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: