Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kuger - майстор
ср окт 20, 2021 5:54 pmkozl написа:
ср окт 20, 2021 1:46 pmkuger написа:
ср окт 20, 2021 9:22 amkozl написа:

Е що :? Ако тъй, то си е супер по темата. Хем грозно и отвратително, хем тъпо и безсмислено.
Що? Щото първо е безмислено, че няма файда, после е и грозно!
Не се разбрахме.
Смисълът си е на мястото в тази тема. Извън темата хем грозно хем смисълът се губи от приложеното "застопоряване".
Съгласен! На място е снимката, но си е пълна простотия направеното :partyman:
zz_stefanov - майстор
Ми то тука си е за ел простотии. Всичко е точно. :)
hidrazin - майстор
А така. Кажи им го. А после им бий една електричарска обувка с жица... :-D

Прикачен файл:
Обувка с жица.jpg

:partyman:
valentino76bs - майстор
ср окт 20, 2021 10:16 pmhidrazin написа:
А така. Кажи им го. А после им бий една електричарска обувка с жица... :-D


Обувка с жица.jpg


:partyman:
Тая обувка не случайна....нищо ,че е скъсала връзката.
П. Петков - специалист
Включвам вкъщи една вехтозаветна ПН–161 – ръмжи и не тръгва. Меря в контакта– трите фази налични! Пак включвам – същото! Меря линейните – едното – нула!
За по–лесно аварийчиците сдвоили в трафопоста само на нашия клон две от изходните гнезда на вискомощните и си отишли. Клонът – само на два предпазителя! Обадих се и го оправиха чак на другия ден. Балканистика!
kozl - майстор
Е то тва вероятно се не брои за абсурд, но в годините на ранната демокрация, още в периода на немането живеех в къща с неколко домакинства и работилничка, захранена въздушно с рекордоман за 3Р и нула през улицата. Общо 4 проводника влизаха към ел таблата. Мина некъв камон с жираф :-D (натоварен елемент от телфер) и насмете 2 от 4-те проводника над улицата, при което се получи редукция от 3Р на 1Р.
Аз явно съм имал късмет щото бех от оцелелите с ток в сградата.
Е пристигна аварийката и с остатъците от скъсаното и квото имаше скътано у нас, че не се случваше за първи път, навързаха още една фаза през улица и па нема та нема, кво нема :? Ми нема проводник, оти не стигна за третата фаза. Аварийците дигат рамене и сакат да си одат, а у две домакинства па нема ток и местожителите ронат сълзи на темно. И почерпих 10 лв. пара та при входа на къщата съм ел.таблата да шунтират една от захранените фази към тая, за която не стигна рекордоман, за да я прехвърлят през улицата.
Настана успокоение и благоденствие за всите домакинства в къщата. Минаа почивните дни дотътриха се ората у работилничката и що да видат :shock: машинките не връткат а само жужат :? Ай са де. Они викат аварийката и плачат немаме трифазен ток. Иде аварийния екип ма явно други са на смена, вади един от тех уред с народно наименомание фазомер и бара по фазите, уредо свети. И констатира има 3 фази. И се почна спор как требе да се проверява наличие на всите фази. Дълъг спор, който приключи близко до улицата, дека беше очевадно наличие на 3 захранващи проводника.
И дека е тука абсурдо :?
Че аварийците немаха рекордоман :?
Че сакаха да оставят ората без ток и да им теглят шута, или па да им теглят шунта :?
Или че фазите светкат, а машинките не връткат :?
krasi92 - майстор
Нали е нула. Вържи я директно и всичко е ок

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: