Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MamaMy - майстор
Единият ми водосъдържател на слънчевия бойлер е по-възрастен от този. Няма отзад типичните планки за закрепване към стената а три уши го държат към горния капак на кожуха. Самия кожух носи водосъдържателя. Фланеца пък се закрепва със шпилки и с бронзови гайки. Отвън си личи как са го поцинковали и цинка се е стекъл при изваждането и е замръзнал на огромни капки и струйки. Само съдържателя го монтирахме двама човека. Няма вдигане. Който ме познава знае, че въобще не съм от хилавите. :)
bobko - специалист
Ето ви един извънземен "Ел.Абсурд" сниман онзи ден.Инсталацията беше действаща,като отворих разклонителната кутия се :shock: .За пореден път се срещам с така свързани раз.кутии и се изкуших да щракна няколко снимки да видите и вие как хората в някой къщи използват ел.енергия на границата на възможното и си викат:"Няма проблеми" :lol: ,аз винаги им казвам,че господ просто е бдял над тях,и не е лошо да пуснат тото може да уцелят 6-ца с този късмет дето го имат. Изображение ИзображениеИзображение
bdz43r - специалист
Това чудо баща ми го купил преди има-няма 25 г за банята на вилата. Бразилска електрическа глава за душ 220V/5400 W.
Разрових що за чудо е и се оказа, че цяла Южна Америка се къпе с такива. Оцелели споделят, че при неправилно заземяване/зануляване усещали леко до не толкова леко щипене. Синята жичка стърчи в изходната тръбичка и обира утечки от нагревателя през водата.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
zz_stefanov - майстор
Турските проточни бойлерчета от началото на 90'те бяха същата работа. Водата миеше директно спиралата на нагревателя. :)
ben84 - специалист
Имаше и едни гениални бързовари с две пластини. Баба си бъркаше чая с метална лъжичка докато е вкшючен. :shock:
nikolovvd - майстор
zz_stefanov написа:
Турските проточни бойлерчета от началото на 90'те бяха същата работа. Водата миеше директно спиралата на нагревателя. :)
Ползвал съм такъв, но само докато имаше профирактика на ТЕЦ-а. За щастие тогава (преди 30 години) тръбите бяха от поцинкованите, а не от полипропилен и никога не съм усещал да тече ток по водата. В настоящия момент не смея да ползвам подобни устройства, въпреки че в апартамента има ДТЗ. :-D
jekasus - майстор
nikolovvd написа:
въпреки че в апартамента има ДТЗ.
Изображение
FM STEREO - специалист
bdz43r написа:
Синята жичка стърчи в изходната тръбичка и обира утечки от нагревателя през водата.
Изображение
Да,тя изпълнява ролята на заземяване(зануляване)!
zz_stefanov написа:
Турските проточни бойлерчета от началото на 90'те бяха същата работа. Водата миеше директно спиралата на нагревателя. :)
В едно предприятие в което работех бяхме монтирали такова,когато работеше излъчваше смущения в средновълновият обхват на радиото.Бойлерчето "изчезна" на третият ден от поставянето му,тъй като повечето от персонала на предприятието беше от роми :-D
DundyTheCroc - майстор
В момента из Суратя ми се набиват едни реклами на турски проточни за чешма, като гледам изпълнението сигурно са много "безопасни". Зададох няколко въпроса на търговеца, не се надявам на отговор :-D
п.п. Сега проверих, изтрили са ми въпросите под рекламата им...
Antonii - майстор
Кажи на ЛС къде е тази реклама и ние да им зададем по един такъв въпрос да видим как ще ми го изтрият.

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: