• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 205
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bill47 - напреднал
какво ще кажете за следното: бързовар за кафе направен от две шини забити в дървена дръжка , на едната шина фаза на другата нула . Това нещо се потапя във буркан с вода - завира за отрицателно време . само някой да не се обърка да разбърка кафето с лъжица , докато се загрява......БГ патенти...
mirk - майстор
bill47 написа:
какво ще кажете за следното: бързовар за кафе направен от две шини забити в дървена дръжка , на едната шина фаза на другата нула . Това нещо се потапя във буркан с вода - завира за отрицателно време . само някой да не се обърка да разбърка кафето с лъжица , докато се загрява......БГ патенти...
Класиката е с две лъжички :lol:
totio1973 - специалист
Става и с бръснарски нощета.това често се използваше във казармите поради липса на бързоварче.
fikata - майстор
Това за бързовара с различни електроди има/ше/ битово приложение...
Нещо за майсторите електротехници.Използван уред - пробна лампа на 220V.
Майсторът пушач захапал цигара, бърка по джобовете търси кибрит или запалка да я запали.Но за негово нещастие нищо не намира. Тогава плюнчи края на цигарата,който трябва да запали,влючва пробната лампа в 220V и с двата й края като допре наплюнчения край на цигарата и я запалва след искренето... :-D
Съсед, който казва че е ел.техник, поправял бойлера на една жена от квартала и щракнал със секачките сондата на терморелето. Казал, че това не е нужно. Добре, че термозащитата сработила, иначе щеше да има бомба в апартамента. Пак същият "ел.техник" беше зафазил един контакт на друг съсед вместо да го занули и човечеца докато се усети доста го е перкал тока. Така, че внимавайте какви майстори викате в къщи!
valentino76bs - майстор
Преди години правихме ела на една кооперация,пуснахме цялата инсталация и след това мазачите измазаха всичко и както му е реда нали от конзолите оставихме около 15 20 см кабел за свързването на контакти ключове табла и т.н. ....И мургавите събратя/всъшност незнам /да влязът и да изрежът всичко що стърчи за мед....за 2 кила няма и толкоз каква поразия.....и стана една говняна работа...
боян - специалист
Това е често срещано явление в БГ да изрежат кабелите мазачите особено ако са роми или от малцинствата.Не веднъж съм патил и аз от тази история.

Онзи ден ми се обажда един гипсокартонаджия и ми казва има едно обектче за тебе и ми казва каде да ида.Отивам аз радостен,че ще има работа и какво да видя там всичко оплескано здравата.Като почнеш монтирали табло за „интернет и тем подобни историй“ вместо такова с еврошина и нулева клема,кога видя кухнята „и не само“ направени на един кръг и то от контакт в контакт като в първия се събират 6 жила тоест цялата инсталация е направена с проводник 2.2,5мм2. :axe: :axe: :axe: И за капак даже и боядисано.................................
PCL82 - майстор
Преди две седмици в блока отпадна една от фазите. Какво се оказа, съсед с гараж с добре замостен с тел предпазител 25А се опитва да краде ток. Сбъркал жиците при шунтирането и направил късо. Изгаря главния високомощен предпазител при кабелния въвод (250 или 400А). Електромерът е с почерняло спукано стъкло,мястото му е опушено, и изолацията на кабелите му е стопена на 5см (10мм2).

След възстановяване на фазата не работи асансьорът-вероятно изключила защита или заминал мотор. Идват техници и го оправят.

Енергото сменя електромера на въпросния гараж с електронен. А през дупката на стопения 25А-ов предпазител се подава китайско крокодилче.
todortv - майстор
Предпазител в телевизор:Парче от 10мм^2 алуминиев кабел без изолацията и върху него тънка медна жичка с лака.
valentino76bs - майстор
todortv написа:
Предпазител в телевизор:Парче от 10мм^2 алуминиев кабел без изолацията и върху него тънка медна жичка с лака.
Mи той алуминия не е проводник за тва...хаха :) ...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 205

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: