• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
шоп - майстор
Много хора биха дали пари за да им остане електромера вътре...

На мен ми е странно, защо си усложнявате живота. Никой инкасатор, няма да прескача ограда за да отчете електромер. Това е противозаконно... пък може да има и питбул :shock:

На базата на стари отчети ще плащате на база и когато има реален отчет ще изравните.
plamen6703 - майстор
ср юли 03, 2019 3:38 pmsimuler написа:
Въпроса ми какво да направя за да стане изнасянето на електромера.
Можеш да се позовеш на Закона за енергетиката:
Чл. 120. (1) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2012 г., в сила от 17.07.2012 г.) Електрическата енергия, доставена на крайни клиенти, се измерва със средства за търговско измерване - собственост на оператора на електропреносната мрежа или на оператора на съответната електроразпределителна мрежа, разположени до или на границата на имота на клиента.
Сядаш на компютъра и пишеш заявление до оператора, в твоя случай "ЧЕЗ" и чакаш отговор на подаденото заявление! :partyman:
шоп - майстор
Е тук е разковничето:

до или на границата.

Като няма количествен измерител, това до може да е 1 см, може да е и 10 метра...или метра 100 или...
Така, че само може да си седи зад компа и да си пише...Не, че вече няма подадени писмени заявления:-)
Има и отговор...
Все си мисля, че ход предприема страна, която има интерес. В случая, този, който прибира парите има интерес и ответната страна трябва да е пасивна:-)
Руди - майстор
Отчитането на енергията може да става и дистанционно,
ако се монтира подходящ електромер, каквито ЧЕЗ отдавна
монтират, без да се променя мястото му, опитайте!
Докато някой ден им дойде на дневен ред да го изнесат на
някой стълб. Не бързайте, който бърза плаща двойно!
Проекта от електромера до главното табло на къщата си го изготвя
собственикът и си финансира кабелите и изпълнението на трасето.
ЧЕЗ прави проект до електромера - стълбове, кабели, табло, електромер.
Собственикът трябва да плати такса за присъединяване, но често се
опитват да му пробутат и допълнителни разходи, ако много бърза.
шоп - майстор
ср юли 03, 2019 4:52 pmРуди написа:
Не бързайте, който бърза плаща двойно!
Умно!
Това се опитвах да кажа с няколко поста. Интерес има енергото.
Вие си имате партида, отчетен уред и сте изрядната страна в случая.
Който не му изнаса за негова сметка да предприеме промяната.
Пасувайте и си трайте:-)
krasi92 - майстор
Наи лесно е да се обадите от името на бдителен съсед че вечер в имота електричеството спира за кратко и се чува развиване на бушони.Почти сигурно ще реагират веднага.При заварено положение изнасянето е за тяхна сметка.Ако вие държите за ваша сметка да заплатите материали и труд отивате на пари като за нова партида.
ср юли 03, 2019 3:50 pmшоп написа:
Много хора биха дали пари за да им остане електромера вътре...

На мен ми е странно, защо си усложнявате живота. Никой инкасатор, няма да прескача ограда за да отчете електромер. Това е противозаконно... пък може да има и питбул :shock:

На базата на стари отчети ще плащате на база и когато има реален отчет ще изравните.
Това звучи като хора които имат нещо за криене. А и ти отпада цялата занимавка да ги дебнеш кога ще минат или ти да се занимаваш със самоотчитане. И да така са отчитани електрмерите дори сега като идваха да правят проучванята пак влизането беше с прескачане.

"Руди" таксата за поставянето на такива електромери е много над възможностите ми.

"krasi92" в имота се ходи веднъж на един два месеца не мисля че това ще помогне
kuger - майстор
Преди време идваха да ми правят ревизия на електромера. Викам им, вадете го извън имота, да не ме занимавате. Още повече, че стълба е до входната ми врата.
Отговор-не си интересен за нас............. :? , имал съм малка консумация.
Определено не бих се нашил да плащам за нещо, което ще го направят за без пари /когато им отърва/.
Лошото е, че не съм постоянно там и се набират сметки за плащане, инкасатора не прескача през оградата, а и няма смисъл, електромера е в къщата.

Това май съм го писал и преди......
hidrazin - майстор
ср юли 03, 2019 10:07 pmsimuler написа:
...таксата за поставянето на такива електромери е много над възможностите ми.
... в имота се ходи веднъж на един два месеца не мисля че това ще помогне
Няма други варианти освен двата:
- да влезеш в плана на местното ЕРП за изнасяне на електромерите (безплатно изнасяне)
- да си платиш за изнасяне (наистина е скъпичко)
Щом се ходи веднъж на -2 месеца, то предполагам няма и кой-знае каква консумация.
Така че спокойно може да я плащаш 1-2 пъти в годината, както и аз.
Редовно получавам SMS-и че дължа 0 (нула) лева и ако не ги платя в срок ще ми спрат тока. :-D
Предната инкасаторка скачаше оградата. Новата не ще, кво да я правя???
:partyman:
P.S. При мен работи следния вариант.
Когато се сетя, записвам показанията на електромера и ги залепям на вратата.
kuger - майстор
ср юли 03, 2019 10:53 pmhidrazin написа:

Предната инкасаторка скачаше оградата. Новата не ще, кво да я правя???
Ще ходиш да я повдигаш, дано е младичка :-D :-D /само да не забравите да запишете показанията на електромера/
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Преместване на електромер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: