Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
чет сеп 05, 2019 4:47 pmnautilus33 написа:
ПП някакви препоръки към ТВ розетки? Пък ако един ден пуснат оптика, по гофретата ще изтегля новия кабел и ще сменя розетките с оптични.
Препоръчвам ти да не ползваш никакви ТВ розетки, това само влошава качеството на сигнала!
Като дойде кабелният техник, че си се обадил за лоша картина на телевизора и първата му работа ще е да ти елиминира розетката и да ти пусне директен кабел. Вкъщи никъде нямам ТВ розетка, а телевизорите в къщата са повече от твоите. Естетическите изисквания не винаги вървят ръка за ръка с изискването за качество :)
Не залитай и по кутии, няма какво толкова да криеш в тия кутии и няма смисъл от тръби с не знам какви си "фи" и други "екстри". Вкарвай кабела в гофри и директно от стената в телевизора, правилото е, че колкото повече накъсваш кабела, толкова по-зле за сигнала! Купи си хубав коаксиален кабел и преди да го положиш в стената изпробвай какво е качеството на картината, да не стане, че си положил калпав кабел! :partyman:
lov - майстор
Опъвай гофрета и до телевизорите щото и те от ден на ден стават по умни. Днеска кабел а утре и те оптика ще дирят.
Слагай една кутия на средата на къщата и на където се сетиш звездообразно гофрета. И най-важното да не забравиш в тая кутия трябва да предвидиш и захранване. До колкото разбирам в къща си предвиди и излази към двора че и към тавана. Де за някаква автоматика де за охранителна система и камери. За една къща наснована здраво гофретата излизат като два стека цигари.
Пламен ти е казал за розетките няма смисъл от тях. Аз слагам кутии за картон че са малко по големи и ги затварям с едни бели капачета с крачета. По са нежни и се боядисват и не личат ако са на видимо място. Като пускаш коаксиал примерно само им боднеш една дупка да излиза директно кабела.
nautilus33 - майстор
Ясно. Ми за захранването на кутията малко късно вече, понеже инсталацията е положена, но там където смятам да е, има контакт вблизост, та предполагам няма да е проблем. Или трябва да е вътре в самата кутия?
hidrazin - майстор
Най-добре в кутията.
:partyman:
Lutchezar - майстор
Само аз ли не съм виждал от години сигналът в телевизора да отива по коаксиален кабел? Или просто съм се разнежил прекалено много.
nautilus33 - майстор
На близоо в момента идва по такъв. На другите два телевизора, които ползваме, също. Те са без приемник.
Lutchezar - майстор
Ясно. Но все пак бих положил и мрежов кабел до всеки телевизор. За в бъдеще.
nikolov333 - майстор
Към сегашния момент коаксиалния и мрежовия кабел са задължителни..може и по-два, най-добре максимално качествени, макар че с напредването на безжичните технологии, може да ги заменят, но в града ефира е пренаселен и не се знае до колко е вредно това, та кабела си е кабел и не го сменям за никаква безжична технология.. Друго си е да имаш гигабитов пренос за 4/8К филми и големи файлове..
chano3891 - специалист
Ако ти е късно за захранване може да минеш и на вариант 12v по някои от лан кабелите. Оптика е само входния кабел има си конвертори след нея за разделяне на сигнала.
sstefanov - майстор
Моят рутер има оптичен вход и коаксиален изход за телевизията + Ethernet за интернета.
Така, че някакъв вход до рутера и нататък от него коаксиални и Ethernet (за smart устройствата) кабели до всички телевизори и Ethernet до всички останали точки, където мислиш, че ще ти потрябва.
До аудиото - отделен кръг на захранването - с отделен трипроводен кабел и предпазител + отдлен Ethernet :).

Тема "полагане на кабели за интернет и телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: