Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
имам един въпрос - как е по - добре да свържем бойлера към ел. инсталацията? Директно или чрез външен ключ? Благодаря. И ако ми дадете аргументи ще ви бъда безкрайно благодарна. :wink:
bonjyr89 - специалист
До момента личният ми опит показва,че бойлера трябва да се свързва към мрежата посредством виншен прекъсвач,като е най-добре заводски монтирания да се отстрани защото:
1.Те не са добре сметнати и след известно време почват да нагарят и да ни създават проблеми.
2.много по-лесно е да се пуска бойлера отвън.
3.И не на последно място по безопасно е.

P.S. лично аз съм монтирал бойлера извън банята защото не корозира.
любител - специалист
И защо да демонтира ключът на бойлера.
Като не работи в режим на комутация какво ще му стане.

Иначе за външен ключ съм за при възможност. Удобно и като ползване и като подръжка.

Но външното монтиране на бойлера си има и недостатъци, а липсата на корозия може и да не ги надвишава като полза. Пък и в зависимост от мястото в банята и вентилацията корозията може да не съществува. При мен е монтиран непосредствено до душа - на ръка разстояние и направо се мокри при ползване, а едва наскоро съм коригирал със спрей малко на снадката на капака. Ползва се вече над 6 години. Българско производство на Елдоминвест. Не е от серията "Дипломат", но е аналог, с казанче с предпазен фланец. Няма аноден тестер и е монтиран без външен ключ, инсталацията не позволява монтаж без къртене.

Кажи ми как организираш на външно монтиран бойлер обслужването свързано с ежегодното препоръчително почистване, периодичното продухване на предпазния клапан, а да не говорим за възможна авария на меки връзки и изобщо течове. Ако си го ръгнал в чисто помещение не се ли притесняваш от това.
bonjyr89 - специалист
Ами въобще не е трудна подръжката!
Вече 8 години бойлера ни е в коридора.що се отнася до меките връзки вземам най-скъпите защото за мен е от голямо значение сигурноста защото имах един проблем преди да монтирам бойлера (който беше на 10-15 години) реших да му сменя всичко за да е сигурна работата сложих му Италиански регулатор защита и клапан но една нощслед около 2 години нещо много бучеше оказа се че от три защити нито една не е сработила като оставим на страна предпазителя. И тогава избиха меките връзки за щастие.
Та така после сложих български части и дълги години нямах проблем докато не ми се проби бойлера:(
Сега от 1 година съм с газов и да ви кажа чесно голяма работа е първо че е проточен 2 е много по-безопасен ...
любител - специалист
Е аз да кажа съм свикнал от опита със старите поцинковани казанчета при чистене да си пусна една хубава струя в казанчето, че да си паднат лайната. Това при външен монтаж как ще стане.


Апропо и газовият бойлер си иска профилактиката отново поради котления камък. Това ти предстои може би скоро след година експлоатация, освен ако си в район с мека вода, но такива не са много у нас. София може би да смятаме за такъв.
bonjyr89 - специалист
Не в Русе съм вече около 2 години го използвам и до сега нямам никакъв проблем направо е чудо:)
HeYkpoTuMa - помощник
Здравейте, наистина много хубав форум. Преди два дена си сменях бойлера. Сложих си 80 л., вертикален на Матев. След запускането му, при награвяне на повече от 50% на водата, меката връзка на студената, спирателният кран и тещика в който е монтиран се загравят. Преди монтажа проверих изправността на предпазния клапан. А след проблема също - при вдигнато лостче си изхвърля вода през отвора. Имате ли някакви идеи, шот не ми се източва бойлер 2 пъти в рамките на 1 седмица. ;)
Rumen Iankov - специалист
Подкрепям мнението на Тани.При наличие на течаща студена вода от главният щранг просто не е възможно през възвратният клапан да се връща топла вода дори и да е повреден.Ако е спряла водата и ако не работи клапана тогава топлата вода сте мине през тръбата на студената вода. В вашиат случай търсете този който ви е монтирал бойлера или хора от сервиза докато не е станало прекалено късно.
lyki - специалист
HeYkpoTuMa написа:
Здравейте, наистина много хубав форум. Преди два дена си сменях бойлера. Сложих си 80 л., вертикален на Матев. След запускането му, при награвяне на повече от 50% на водата, меката връзка на студената, спирателният кран и тещика в който е монтиран се загравят. Преди монтажа проверих изправността на предпазния клапан. А след проблема също - при вдигнато лостче си изхвърля вода през отвора. Имате ли някакви идеи, шот не ми се източва бойлер 2 пъти в рамките на 1 седмица. ;)
Що не вземеш да провериш как е свързан към ВиК инсталацията ??
Като застанеш срещу бойлера десния извод трябва да е входа за студена вода.

Тема "как да свържа бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: