Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valat111 - специалист
Къде беше темата за кражба на ток? Та мсълта ми е следната: имам вила на 7 км от центъра на Русе, плащам ток по 25 ст на KW, защото някой краде. Знам как да го "хвана", с амперклещи консумацията. Навсякъде е трифазно, питането ми е :Като установя откъде се краде /знам решението какво е....смяна на нулата с друга фаза/ откъм крадеца, разбира се....това хуманно ли е?.....ще му запушат всички ел. уреди, може да му се запали къщата.
gattaka - специалист
Не е ли по-добре да се обадиш на еон и те да констатират нарушение!Може и да не е по негова вина,а да е някой тяхен сакатлък!
danail_3 - напреднал
Каква хуманност ве гони бе хора, не Ви ли писна вече от такива криворазбрани идеали???
Той краде, аз ще мисля "дали е хуманно" да се защитя!
Аз лично вече получавам комплекси от такива "отворковци", дето си мислят че са "мноого хитри". Пусни му и втора фаза, че таз дето той си е "взел" може да му е малко на гадта мръсна!
batkotony - специалист
valat111 написа:
Къде беше темата за кражба на ток? Та мсълта ми е следната: имам вила на 7 км от центъра на Русе, плащам ток по 25 ст на KW, защото някой краде. Знам как да го "хвана", с амперклещи консумацията. Навсякъде е трифазно, питането ми е :Като установя откъде се краде /знам решението какво е....смяна на нулата с друга фаза/ откъм крадеца, разбира се....това хуманно ли е?.....ще му запушат всички ел. уреди, може да му се запали къщата.
Нещо не мога да разбера-как така плащаш по 25 ст?Той откъде краде-преди или след твоя електромер?Ако е преди-това не би трябвало да те бърка,ако е след-това ще се отрази на консумираните ти киловати и цената на киловат пак ще си е същата... :?
Иначе подкрепям горния пост на колегата-няма смисъл от излишно проявяване на рицарство,често добротата се бърка с глупост...А и не е ясно дали крадецът не точи трифазен-тогава нищо няма да постигнеш с този си план...
splitservice - специалист
danail_3 написа:
Каква хуманност ве гони бе хора, не Ви ли писна вече от такива криворазбрани идеали???
Той краде, аз ще мисля "дали е хуманно" да се защитя!
Аз лично вече получавам комплекси от такива "отворковци", дето си мислят че са "мноого хитри". Пусни му и втора фаза, че таз дето той си е "взел" може да му е малко на гадта мръсна!
:axe:
valat111 - специалист
gattaka написа:
Не е ли по-добре да се обадиш на еон и те да констатират нарушение!Може и да не е по негова вина,а да е някой тяхен сакатлък!
ЕОН не се интересуват от моя електромер, там е кооперация и има един общ електромер. Индивидуалните електромери са за вътрешна употреба. Сборът от показанията на индивидуалните винаги е по-малък от показанията на общия /тоя на ЕОН/....та затова вътрешно правило е по 25 ст.../някой трябва да плаща заугубите...кражбите/
spec - специалист
valat111 написа:
... Индивидуалните електромери са за вътрешна употреба...
Къде се намират? В общо табло или са монтирани във всеки апартамент?
valat111 - специалист
Във вилната зона няма построени блокове, на всеки си му е в къщата. Моят електромер го пази един ротвайлер.
spec - специалист
Това за вилата не му бях обърнал внимание :?
Значи, за да измериш с ампер-клещите трябва да те допуснат до индивидуалния електромер. Ти си се "обзавел" с ротвайлер, предполагам и останалите имат подобно "обзавеждане" :-D и без тяхно съгласие няма как да стане.
По друг начин не се сещам как да откриеш нарушителя.
moimoimoi - майстор
много е другно да накараш два електромера да показват еднакво,макар да мерят едно и също количествоо енергия

на входа ви има централен общ електромер,щом е вилна зона предполагам разтоянията са големи и е нормално да има и големи загуби по трасето
отделно че електромерите си имат някакво отклонение и като прибавиш и загубите по трасето е нормално да се получава да плащате по 25 стотинки на киловат


може да направиш друго-да сравниш показанията за изминалите месеци,трябва коефициента на разликата да е постоянен или почти постоянен
примерно главния отчел 1200 киловата, а сбора от електромерите на вилите е 1000 киловата,т.е. поличава се един коефициент 1200/1000=1.2
и тази разлика от 1.2 пъти трябва да е почти постояна за всеки месец

ако се получат големи разлики то определено някой краде

Тема "За кражба на ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: