Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pavelari - майстор
expander написа:
Аз имам проблем със стълбищното осветление в блока ми. Ако пусна лампите от ключа, който е в моя апартамент, не гаснат. Ключа го смених, изключвам проблема да е от него. И със стария и с новия - едно и също. След много експерименти, забелязах, че като задържа ключа натиснат 10-15 сек всичко е ОК, след минута осветлението гасне.?: :?
Да някой майстор ви е сложил реле, което има две функции. Провери дали и от комшиите е така при това задържането на ключа може да е само 3-4 секунди а не 10-15. Някои релета при подаване на краткотраен импулс задържат контакта си определено време /според настройката/ а при продължително /над 2 сек./ натискане 20 минути.
Според мен е в релето или комбинацията от релета които някои е монтирал без много да му е ясно кво прави
ros
При мен се наблюдава много странно явление. На първия етаж ключът на двустайния, гарсониерата и на стълбите не работи (за тристайния не знам). Нагоре по етажите си работи нормално. Схемата е с 4 проводника. Някой може ли все пак да даде нагледна схема, за да се опитам да схвана какъв е проблема точно.

Благодаря.
:?: Здрасти абе Защо не пробваш с два девяторни( на първия и последния етаж по един) а на отаналите етажи крастати ключове.
vk - специалист
Ето една схема на стълбищно осветление със автомат АСЕ-5
Изображение
PCL82 - майстор
Червеното мостче не трябва да го има, иначе ще отива постоянно фаза към лампите.
ArturDent - Почти Безобиден
Заглавие: Стълбищно осветеление
Пуснато на: Пон Мар 13, 2006 5:04 pm


vk, мислиш ли че автора на темата е стоял на тъмно 3,5 години ?
vk - специалист
Да разбира се, стара е темата, но нека да се сложи една схема на този много популярен автомат(АСЕ-5), може и някой друг да погледне.
За червеното мостче - него го няма, то се появява когато се натисне стълбищен бутон и се осъществи контакт 3-4 и тогава се осъществява контакта 1-2 и светват лампите.
Сложих в ел.таблото на входа един часовник, който да забранява пускането на лампите през деня (от 7:00 до 16:30 h).
Изображение
Следващата ми стъпка ще бъде да разделя лампите на стълбищното осветление на две част (1-4 етаж и 5-8 етаж) като им сложа отделни стълбищни автомати и така едно натискане на бутон ще пали 4 етажа, а не 8 етажа.
rulom - модератор
Е това разделяне ще искам да видя нагледно...със снимки, не само схема :)
Иначе схеми на стълбищни автомати и подобни теми има поне 5, ама няма кой да ползва търсачката :wink:
vk - специалист
Да, да, ще се сложи тук, не е трудно изпълнението, но пък е много полезно, защото намалява разходите за ел.енергия - почти наполовина (по мои изчисления) и в много блокове трябва да се направи.(на 6 и повече етажи).
Малко се забавихме с изпълнението поради отсъствие на домоуправителя, но до 10-тина дни ще го решим въпроса.
emil_v r - майстор
Този автомат ако гаси отведнъж , изненадващо е лошо.
Мн. лошо.

По- добре да гаси първо като намали лампите наполовина силата им . И после напълно , за да имаш време ако си далеч от ключа да натиснеш пак .
В нашият блок съм сложил такова реле / време , ссс симистор е .

По 30 тина лева беше.

Тема "Стълбищно осветеление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: