Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stefan_mil4ev - специалист
Пералнята ми прави някакъв номер. Не винаги, но често ми зацапва дрехите с някакви кафяви петна, които ги оприличавам на ръжда. Някой може ли да ми каже къде да търся проблема, че накрая ще ми се сандардиса джоба от купуване на Vanish :-D Пералнята е марка Zanussi
genkogenev - специалист
Да знаеш /след един ремонт на покрив/ колко пирони изкарах от един маркуч преди помпата ...... :-D
moimoimoi - майстор
казана и барабана трябва да е неръждавейка
възможно е от лагерите на оста на барабана-ако се е скъсал някой семеринг и да влиза мизерия от лагерите-грес примерно
c5pro - специалист
moimoimoi написа:
казана и барабана трябва да е неръждавейка
възможно е от лагерите на оста на барабана-ако се е скъсал някой семеринг и да влиза мизерия от лагерите-грес примерно

+1 за изтървала (скъсана или разтеглена пружина на) семеринга.
kretio74 - специалист
100% прецакан семеринг. Очаквай скоро да се обадят лагери. Направо вземай нови и сменяй но ЗАДЪЛЖИТВЛНО изчисти казана с препарат преди да го събереш. След смяна на лагери на един Бош още 10 перални цапаше дрехи :axe: (жълтото съм аз а зеленото жената)
stefan_mil4ev - специалист
Да, това наистина е много вероятно. В петък ще я погледна и да видим какво ще излезе.
Chefo77 - майстор
Адаш, извинявай за офтопика, ама да не би някое животинче да се е ... изакало вътре? :)
zimel - специалист
Добре де, ако семеринга се е износил и пропуска вода помалко, няма ли да прокапва вода отзад на казана?

Има едно специално отворче на алуминиевата трилъчка от което изтича водата при износен семеринг.
mariayn - специалист
Това е от лагерите .Не винаги ти го прави но трябва да се сменят че после ще береш ядове като ги избиваш.
stefan_mil4ev - специалист
Днес втори ден я разглобявам тая пералня. Не ми се мисли как ще събирам после. По калпаво захващане на винтове не бях видял до сега.

Тема "Ръжда по дрехите при пране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: