• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
drm - специалист
Здравейте ,интересува ме,някой знае ли от къде може да се снабдя с водна помпа на 12V ,но да е с малка мощност.Ще работи на акомулатор 30апч.,и ми трябва да искарва поне 2-3 дена без презареждане на акомулатора.Може и от някой модел кола,само да е икономична.Ще работи постоянно,височината на стълба около метър.
moimoimoi - майстор
помпичка за водата за чистачките?

ама с тоя малък акумулатор няма да изкара толкова време
drm - специалист
Мислил съм го ,но няма да издържи на постоянна работа-поне аз така си мисля.
romanpm - майстор
Ами пробвай с някоя помпа която се монтира към мотора отделно примерно сещам се от професионална кафемашина , тя е компактна малка и с графитни лопатки вдига до 12 бара , с някакъв маломощен 12в мотор и пробваш :)
Тани - модератор
Трябва ти помпа 5 W Не знам за како ще я ползваш , но дали ще е достатъчно мощна? В резервоарите на някои автомобили има помпи за горивото но не знам с каква мощност са и дали могат да работят с вода??Ако кажеш за какво ще се ползва може да се измисли и друг начин!
ecotronic - специалист
drm написа:
Мислил съм го ,но няма да издържи на постоянна работа-поне аз така си мисля.
Напълно си прав, че помпичка от пръскачки няма да стане, защото не е предназначена да работи продължително време.

Ако разсъждаваме отзад напред:

30 A/h акулулатор в най-добрия случай за 3 дни ще може да осигури постоянен ток за консуматор, ненадхвърлящ 0,417 A.

А това означава, че каквато и да е помпата, нейната мощност не трябва да превишава 5 W.

На това се базират и разсъжденията на колегата от по-горен пост.

Струва ми се, че с 30 A/h акумулатор няма да стане работа

Горивна помпа от инжекторен двигател е прекалено мощна.

Сещам се, че има класически горивни електрически помпи, които работят в импулсен режим. Такава помпа може би ще консумира най-малко енергия, но не знам дали за това за което ти трябва е допустимо да работи в импулсен режим.
sian - специалист
Някои автомобили имат ел. помпа която върти антифриза през радиаторчето за отопление.
drm - специалист
Трябва ми за декоративен фонтан,височината е 80см.,но ми трябва поне за 2 дни.
Тани - модератор
Не знам каква е целта да е на 12V и дали трябва да работи денонощно , но ето ти идея която може да доразвиеш

http://xn--80aaelcpdba0awcqorgkcf6fg.co ... %BD%D0%B8/


а също така ето първия попаднал ми сайт за соларни панели на 12V
http://solarni-paneli.com/solarni-paneli-ceni/
за да добиеш представа дали си заслужава инвестицията. Така няма да си ангажиран да зареждаш акумулатора , а и ще може да си позволиш много по- мощна помпа , защото акумулатора ще се зарежда всеки ден, а и през деня помпата ще работи от соларния панел!
ben84 - специалист
viewtopic.php?f=18&t=25836&p=257421&hilit=%D1%84%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BD#p257421

Линковете от темата не работят. Ето какво намерих без да се ровя много http://cgi.ebay.com/12V-DC-Cooling-Brus ... 1c1b69ad75

Успех!
  • 1
  • 2

Тема "Водна помпа на 12V с малка мощност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: