• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hursa - майстор
До колкото знам - използват се във формула 1 - от такива е "съставена батерията" за хибридната им система. Използват се със същата цел и "хибридни" батерии - "частично" от "супер кондензатори" и химични елементи.
silent - майстор
Ток засега има но с това нищо не правене и без мисъл за бъдещето няма да е далеч времето когато и ще го няма и ще е скъп...дано да съм лош пророк...и не знам защо всеки си мисли че тока е даденост и няма как да го няма и си се самоуспокоява и насъхва ....в това число и управляващите и тези които трябва да вземат решения планират далеч напред във времето....а батерии и кондензатори да ни спасяват тока....някой ден напред във времето може би да... но в обозримо бъдеще е утопия...според мен..
hidrazin - майстор
вт юли 19, 2022 6:57 pmLutchezar написа:
…тези кондензатори ще стигнат и до инструментите.
Няма да стигнат. Патентовани са 1957-ма година (суперкондензаторите).
Имат си приложения но това не са ръчните инструменти.
Като оня, поредния таш…ак от лЪГал … :-D
:partyman:
hidrazin - майстор
вт юли 19, 2022 8:48 pmsilent написа:
...дано да съм лош пророк…
Си. И виждам потвържденията по мои си … “бази с данни”.
От години тикат енергийната ни система към колапс. И успешно.
:partyman:
Ле ле от един акумулатор до къде стигнахте......
antonioven - специалист
вт юли 19, 2022 4:04 pmlyubohar написа:
"Цървулите" направиха не само АЕЦ.Всички язовири в България са построени след 1944г.
Огромни съоръжения със съответните централи.
Представяте ли си какво струват и колко електроенергия са произвели!
Още хиляди неща мога да изброя.Ама ще ме упрекнат,че политизирам темата.
Няма нищо политическо в това да кажа,че тридесет и няколко години ни ограбват и съсипват новите ни "приятели"!
За съжаление участват и българи!
Вуйчо ми, бог да го прости, разказваше следния лаф. Едно време в село когато се омъжи някоя мома, ако е била девствена, на другият ден биели тъпана. Пена се омъжила. На другият ден Иван си пие ракията в кръчмата, и чува тъпана. Поглежда се между краката и казва. Егати, сега аз на х** си ли да вярвам, или на тъпана? Та и аз такъв въпрос си задавам. Когато бях дете въпреки всичките ВЕЦ, ТЕЦ, АЕЦ имаше режим на тока. Помня как се връщах от училище по тъмните улици. Това помните ли го? Помните ли опашките за хляб. Или чаканито на опашка от среддощ за перална машина, хладилник, или еднотонен таралясник съветски телевизор. Помните ли "бягай че са пуснали маслини"? Помня също как в Бургас не можеше да се намери ученически бележник, та родителите ми ме пратиха в Банево село край Бургас (сега квартал) там в книжарницата имало. И още и още и още.... Помните ли всичко това. Всичко това благодарение режима на "правешкият галош" и подвласните му "цървули".
ESPACE - майстор
ср авг 10, 2022 9:21 pmantonioven написа:
Вуйчо ми, бог да го прости, разказваше следния лаф. Едно време в село когато се омъжи някоя мома, ако е била девствена, на другият ден биели тъпана. Пена се омъжила. На другият ден Иван си пие ракията в кръчмата, и чува тъпана. Поглежда се между краката и казва. Егати, сега аз на х** си ли да вярвам, или на тъпана? Та и аз такъв въпрос си задавам. Когато бях дете въпреки всичките ВЕЦ, ТЕЦ, АЕЦ имаше режим на тока. Помня как се връщах от училище по тъмните улици. Това помните ли го? Помните ли опашките за хляб. Или чаканито на опашка от среддощ за перална машина, хладилник, или еднотонен таралясник съветски телевизор. Помните ли "бягай че са пуснали маслини"? Помня също как в Бургас не можеше да се намери ученически бележник, та родителите ми ме пратиха в Банево село край Бургас (сега квартал) там в книжарницата имало. И още и още и още.... Помните ли всичко това. Всичко това благодарение режима на "правешкият галош" и подвласните му "цървули".
За всичко си прав, отделно има още много неща които могат да се добавят. Обаче човешката памет е нещо избирателно, в повечето случаи помни само хубавите неща. Съчетано и с носталгията по младостта..... Интересно ми само тези, които се прехласват по оня режим дали сериозно си мислят, че ако сме били от другата страна то нямаше нищо да се построи и щяхме да ходим с свински цървули до 1990г?
hidrazin - майстор
Боже, пак ми прожектират "Криворазбраната цивилизация" ... :lol:

:partyman:
lyubohar - майстор
Espase,вече 35г.сме от другата страна.Кажи какво сме пострили?!Всичко,което беше построено преди сега е разрушено.Не е носталгия,а реализъм!
Понеже няма как да сравнявам как ще е през 2050г.сравнявам от днес назад.И виждам 35г.рушене и опростачване на населението!Нищо лично!
silent - майстор
Ако някой си мисли че всичко щеше сега 30+години да е на същия хал като през 89г. ако беше останал оня режим е явен глупак....и аз с не мисля да споря с него....в онова време имаше дефицити...но хората бяха на топло имаха какво да ядът при това в пъти по качествена и достъпна храна...имаха безплатно здравеопазване което не е на по ниско ниво от сегашното имаха безплатно образование за децата си на в пъти по-добро ниво...имаше сигурност и ред .... циганите бяха интегрирани де повече де помалко но бяха под контрол...и най важното живота беше спокоен... може да е имало номенклатура, но сега тя е под формата на новобогаташи престъпници и всякаква друга безнаказана сган е в пъти повече и тормози обикновените хора.... сега като можеш да пътуваш а нямаш пари можеш да ядеш банани ма едва връзваш двта края кво те топлят бананите и малдивите...и на тези дето сега скачат срещу руския газ...а зимата ще скачат срещу сметките ще кажа едно...яжте банани банани поне има..да не говорим че цяла България не е длъжна да плаща парното на софиянци същите дето се търкалят по паветата заради пробити каузи.....а за тока че не стигал ми да имаше режим не стигаше щото имаше индустрия...сега имаме вълна по гъза без извинение...за 30години три тухли на кръст и една връз друга сме сложили...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Кондензатор с/у другите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: