• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kr1100 - майстор
чет авг 11, 2022 11:16 amlyubohar написа:
.....Всичко,което беше построено преди сега е разрушено.Не е носталгия,а реализъм!
Ами ще ти кажа много просто - всичко , което е било построено е по съветски тертип и страшно енергоемко и допотопно. Това са съветските технологии / което са откраднали от Германия /
Помисли си защо след 1990 г западнаха построените заводи от соца.
Пр. в разработките непременно трябваше радиоелементната база да е от СССР и с компромици от соц. страните. Това и за граждански станции и за военни / там пък няма мърдане за соц. елементи/.
Пр. руски видеомагнетофон за изд. Медуза -размери на гардероб, на Сони куфар. :? :? :?
kozl - майстор
чет авг 11, 2022 9:01 pmkr1100 написа:
чет авг 11, 2022 11:16 amlyubohar написа:
.....Всичко,което беше построено преди сега е разрушено.Не е носталгия,а реализъм!
Ами ще ти кажа много просто - всичко , което е било построено е по съветски тертип и страшно енергоемко и допотопно. Това са съветските технологии / което са откраднали от Германия /
Помисли си защо след 1990 г западнаха построените заводи от соца.
Пр. в разработките непременно трябваше радиоелементната база да е от СССР и с компромици от соц. страните. Това и за граждански станции и за военни / там пък няма мърдане за соц. елементи/.
Пр. руски видеомагнетофон за изд. Медуза -размери на гардероб, на Сони куфар. :? :? :?
"Западнаха" тези, които не можаха да се вместят в пазарната икономика, а в социализма не е имало такава. Други бяха погубени в хода на приватизацията в борбата за кокала.
А напоследък почна да "запада" и запада оти пазарната икономика първо я стегна Короната, а сетне я мачкат и санкциите.

А като се замисля по темата кондензатор е пасивен електронен компонент, предназначен за временно съхранение на електрически енергия. А изразът "временно" е относително понятие. Но все пак явно до момента батериите са много по-ефективни от кондензаторите, както по отношение на времето, така и на ресурсите.
Ми да приели сме съветското име, вместо западното capacitor, но пък аз още си ползвам български кондензатори, произведени от времето на Соца :roll:
А какво да си мисля за ПАВЕЦ Чаира :?
Построено от Соца и "западнало" в Демокрацията :?
Мое би на Демокрацията и не требе таков огромен "capacitor" оти се зарежда монополно, за разлика от батерийките. А що сега на Запад се фатат за ПАВЕЦите :? 2
Обаче все още ми е актуален лафа на Шкумбата, с който имитира Т.Колев "... майката ми разгонват ба...ите в куфарите :-D
gogo7777 - майстор
Чаира трябва да се ремонтира незабавно. Нямаше да се стигне до авария ако слушахме японците.....да ама не.... :drinkers:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Кондензатор с/у другите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: