• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mirk - майстор
Това с буксите и муфата не струва, буксите така хубаво се клатят че едва ли контактуват достатъчно, да не говорим ако е на открито. Спайката е направи си сам, въпросът ми е имали някакъв стандартен начин за удължаване който е достатърчно надежден и сигурен на открито.
bulhomes2 - майстор
:? Сам си забелих и вързах жиците по цветове и ги изолирах. Това ли е "спайка". Спойка е ясно, но няколко пъти казвате "спайка". И Гугъла не знае за "спайка"
zimel - специалист
Спайка, се казва на усукани проводници, аз лично предпочитам спайка + спойка и добра изолация.
kuger - майстор
misota написа:
приятели помагайте да направя удължаването.как се прави пак ли на спаика цвят със цвят и после калай и изолиране после. :? :?:
Според мен, това е повече от добро. СпаЙка!
nivanov - специалист
kuger написа:

Според мен, това е повече от добро. СпаЙка!
Ела да ти покажа 8 кабела, правени от едни техници по тази технология ... 100 мегабита линк при леко размърдване на кабелите загива, трябва да форсна порта на 10М и халф дуплекс за да работят ...

Това не е 4KHz телефонен сигнал, честотите тук играят доста значителна роля. Единствения правилен вариант е смяна на кабела, всичко останало води до големи главоболия в последствие.
bobykafe - специалист
Ще дойда, но искам аз да направя удължаването, после ме поиш докато прекъсне от размърдване или местене. :drinkers: :partyman:
pavelari - майстор
mirk написа:
Това с буксите и муфата не струва, буксите така хубаво се клатят че едва ли контактуват достатъчно, да не говорим ако е на открито. Спайката е направи си сам, въпросът ми е имали някакъв стандартен начин за удължаване който е достатърчно надежден и сигурен на открито.
Аз си го представям като двустранен конектор с връзки между пиновете :) и да се кримпва от двете страни.
Другото, което го има ама в белия свят е муфа с шлици, подобни на терминалите в раковете в които се набиват с помощта на терминатор или капачка с притискач. Тая муфа струва 5 долара и НАДКАТА си остава класика при нас, защото си е и надеждна ако разводката е до 5-8 сантиматра единични жила извън усуканата двойка.
omirchev - специалист
Удължават се с нови кабели с по-голяма дължина. Няма такова нещо като снадка при IEC 60603-7-5 / ISO 11801 / EIA/TIA 568A5 / EN 50173-2 / IEC 332.12
  • 1
  • 2

Тема "удължаване на 20 бр. ftp кабела" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: