Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mitko_rupite - специалист
Имам следния спор с приятел

От стълбищен автомат ( или часовник с контактор ) се Управлява осветление с 5 лампи примерно ..

През лихт бутоните се комутира НУЛА ..... ( тва го приемаме за даденост в спора )
Във самите конзоли на бутоните - влиза мостов ДВУЖИЛЕН кабел .( и тва е даденост )..
Може ли да се поставят светещи лихт бутони и ще светят ли ???

Нещо ми се върти в главата - през бобината на контактора да се качва сигнал ( няколко волта около 50 примерно ) достатъчен за да свети глим лампата :?:
moimoimoi - майстор
на шнайдер съм слагал бутони с червен светодиод са свети си
стълбищния автомат и той е на шнайдер
инъче може и глим лампа да е в бутона,ама има вероятност да бърка работата на стълбищния автомат-да свети постояно
получава се така защото стълбищния автомат си осигурява нула през глим лампата,това най вече се получава на българските стълбищни автомати
c5pro - специалист
mitko_rupite можеш да сложиш светещи лихт бутони с глимка,ще светят и не бъркат работата на стълбищния автомат нито на контактор с часовник.продават се свободно в търговската мрежа,предимно турски (VIKO).




moimoimoi написа:
стълбищния автомат си осигурява нула през глим лампата,това най вече се получава на българските стълбищни автомати
ти си за нобелова награда :supz:
moimoimoi - майстор
c5pro написа:
mitko_rupite можеш да сложиш светещи лихт бутони с глимка,ще светят и не бъркат работата на стълбищния автомат нито на контактор с часовник.продават се свободно в търговската мрежа,предимно турски (VIKO).




moimoimoi написа:
стълбищния автомат си осигурява нула през глим лампата,това най вече се получава на българските стълбищни автомати
ти си за нобелова награда :supz:
не ми се спори с хора без опит......точно от тия viko един комшия сии беше сложил в апартамента в резултат стълбищния автомат постояно светеше,не твърдя че беше точно глим лампа ама лампичката в бутона явно беше с ниско съпротивление

по същата причина/лампичката в ключовете/ кара енергоспестяващите крушки да мигат и да светят леко когато са изключени
c5pro - специалист
moimoimoi написа:
c5pro написа:
mitko_rupite можеш да сложиш светещи лихт бутони с глимка,ще светят и не бъркат работата на стълбищния автомат нито на контактор с часовник.продават се свободно в търговската мрежа,предимно турски (VIKO).




moimoimoi написа:
стълбищния автомат си осигурява нула през глим лампата,това най вече се получава на българските стълбищни автомати
ти си за нобелова награда :supz:
не ми се спори с хора без опит......точно от тия viko един комшия сии беше сложил в апартамента в резултат стълбищния автомат постояно светеше,не твърдя че беше точно глим лампа ама лампичката в бутона явно беше с ниско съпротивление

по същата причина/лампичката в ключовете/ кара енергоспестяващите крушки да мигат и да светят леко когато са изключени

Аре стига простотии.Като имаш толкова голям опит направи разлика м/у лампа с нажежаема жичка и глим лампа(Газоразрядна лампа).
styb - специалист
Не само Вико , всички марки имат ключове за стълбищно осветление с глим лампа или светодиод и светят , как е друг въпрос :?
pavelari - майстор
c5pro написа:
mitko_rupite можеш да сложиш светещи лихт бутони с глимка,ще светят и не бъркат работата на стълбищния автомат нито на контактор с часовник.продават се свободно в търговската мрежа,предимно турски (VIKO).




moimoimoi написа:
стълбищния автомат си осигурява нула през глим лампата,това най вече се получава на българските стълбищни автомати
ти си за нобелова награда :supz:
Ти скоро ще получиш нобелова награда за умуване на някой обект - понеже ефекта за който колегите ти говорят е факт. Това, че на две ламби и три ключа ти бачка - може само да палиш свещи. Много се съмнявам, че на едно Вико мога да му сложа 10 ключа с глимки и няма да запали ламБите. Че една глима може да ти запали светодиодна луна - виждал ли си това или и аз съм за нобелова награда. Знаеш ли коло вата е една глимка?? или според теб свети без да черпи ток..
Пак казвам някъде ще стане, някъде не - турските и китайсите релета, както и други автоматични линейни модули са с НЕДЕФИНИРАНО входно съпротивление на логическия/управляващия/ вход и е некомпетентно, поведението им да се приема за чиста монета!!!
c5pro - специалист
pavelari написа:
c5pro написа:
mitko_rupite можеш да сложиш светещи лихт бутони с глимка,ще светят и не бъркат работата на стълбищния автомат нито на контактор с часовник.продават се свободно в търговската мрежа,предимно турски (VIKO).




moimoimoi написа:
стълбищния автомат си осигурява нула през глим лампата,това най вече се получава на българските стълбищни автомати
ти си за нобелова награда :supz:
Ти скоро ще получиш нобелова награда за умуване на някой обект - понеже ефекта за който колегите ти говорят е факт. Това, че на две ламби и три ключа ти бачка - може само да палиш свещи. Много се съмнявам, че на едно Вико мога да му сложа 10 ключа с глимки и няма да запали ламБите. Че една глима може да ти запали светодиодна луна - виждал ли си това или и аз съм за нобелова награда. Знаеш ли коло вата е една глимка?? или според теб свети без да черпи ток..
Пак казвам някъде ще стане, някъде не - турските и китайсите релета, както и други автоматични линейни модули са с НЕДЕФИНИРАНО входно съпротивление на логическия/управляващия/ вход и е некомпетентно, поведението им да се приема за чиста монета!!!
Нобелиста,в примера който съм дал, VIKO е марка liht бутон :lol: .А ти изобретателю колко ключа ще му сложиш на този бутон за да ти светят ламБите ,си е лично твой проблем :mrgreen: .Само не ставай за посмешище с твоите изказвания.Ще си играем на тука има тука нема,дей е топчето #-o .
pavelari - майстор
има ли значение какво е викото в случая, като и друи колеги ти казаха, че ще запалиш релето с няколко паралелно навързани бутона..
вие новите като влезнете във форума и докато не ви смачка човек - не спирате да се клещите .. малко попреглеждайте профилите на хората и после се правете на умници
c5pro - специалист
pavelari написа:
има ли значение какво е викото в случая, като и друи колеги ти казаха, че ще запалиш релето с няколко паралелно навързани бутона..
вие новите като влезнете във форума и докато не ви смачка човек - не спирате да се клещите .. малко попреглеждайте профилите на хората и после се правете на умници

Това,че имаш 760 писани глупости наистина те прави специалист. #-o

Тема "Светещ лихт бутон ( с две жила )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: