• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kotyo - специалист
11А е тока, не напрежението, но както и да е. Лентата ти така или иначе ще харчи само 8 от тях. Ако лентата ти не е видима можеш да я прекъснеш по средата ида пуснеш покрай нея 2х1мм2 от прозрачния кабел за тонколони да захрани втората част. Може и 2х0.75мм2.
NewUserr - напреднал
kotyo написа:
11А е тока, не напрежението, но както и да е. Лентата ти така или иначе ще харчи само 8 от тях. Ако лентата ти не е видима можеш да я прекъснеш по средата ида пуснеш покрай нея 2х1мм2 от прозрачния кабел за тонколони да захрани втората част. Може и 2х0.75мм2.
А каква е целта на задачата?
kotyo - специалист
Целта е да не се претоварят токопроводящите писти на първите метри лента. Така през тях ще минава само половината ток(4А), а толкова те могат да понесат без проблем.
NewUserr - напреднал
kotyo написа:
Целта е да не се претоварят токопроводящите писти на първите метри лента. Така през тях ще минава само половината ток(4А), а толкова те могат да понесат без проблем.

Значи ли, че е по-разумно да се сложат 2x60W трансформатори, като единият е 5А?

Обадих се в магазина, от който го поръчах в София и поне жената там каза, че няма да имам проблем и че е можело да поръчам и 100W за целта.

И понеже трафа ще го получа по Еконт, си мисля дали е разумно да откажа пратката, понеже ще ми излезне по-евтоно да взема два трафа по 60W, на обща стойност 80лв., тоест печеля приблизително 50лв.

Само не знам, ако имам един изведен захранващ кабел, дали ще мога да поставя два трафа?

Да откажа ли пратката?
kotyo - специалист
Това ти казах още в началото. По-разумно е да го направиш с 2х60W на два кръга. Хем са малки, хем са евтини, а и ако случайно думне единия половината систена работи( т.е. имаш осветление), плюс разходите по възтановяването са по-малки. И не претоварваш лентата, естествено.
NewUserr - напреднал
kotyo написа:
Това ти казах още в началото. По-разумно е да го направиш с 2х60W на два кръга. Хем са малки, хем са евтини, а и ако случайно думне единия половината систена работи( т.е. имаш осветление), плюс разходите по възтановяването са по-малки. И не претоварваш лентата, естествено.
Сега да обясня пак, извинявай, че те занимавам, но както виждаш не съм на "ти" с нещата...

Излиза захранващ кабел, от който ще се захранят едновременно и луните и скритото, като също така ще има отделен ключ за централното осветление.

Тоест планирано е аз да имам 2 ключа, с единия "паля" и скритото и луните с другия -осветлението.

При тази ситуация, мога да сложа 2 трафа или трябва да се прави нещо допълнително.

А и също аз си мислех, че по удачно е да има един траф с цел, като светне скритото да не се отразяват 2-та трафа на тавана.;-)

Но щом казвата, ще го направя с 2 трафа, стига да може.
kotyo - специалист
Няма грижи, с една по-големичка лустер клема ще си разклониш захранващия кабел на колкото са ти нужни, а за трафчетата трябваше да измислиш скришно местенце в конструкцията. Но пък тези нали ще са по-малки като габарити, може да се отразяват по-малко..
NewUserr - напреднал
kotyo написа:
Няма грижи, с една по-големичка лустер клема ще си разклониш захранващия кабел на колкото са ти нужни, а за трафчетата трябваше да измислиш скришно местенце в конструкцията. Но пък тези нали ще са по-малки като габарити, може да се отразяват по-малко..
Питаш ли ме, нали майстор е правил скритото и сега бера ядове...
kotyo - специалист
:axe: ..
Ей тва мога да кажа за някои пичове..
Затова бавничко си правя всичко сам.
NewUserr - напреднал
kotyo написа:
:axe: ..
Ей тва мога да кажа за някои пичове..
Затова бавничко си правя всичко сам.
От двете "злини" да избера по-малката...Майстора ми предложи, щом трафа е голям (не влагоустойчивия) да се направи решетка под скритото осветление...Подобни на шахта, но на тавана.... :axe:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Може ли малко разяснение за траф на лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: