Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Колега,ако до сега не си се занимавал със СОТ ,мисля че ще изпиташ трудности .Не е толкова просто.
1. Тампера се прави последователно на N.C .Слагат се резистори –нарича се (двойно балансиране).
2. Централата трябва да се програмира.

Мисля че ще ти е необходима помощ от колега които разбира :?
evil - специалист
"""Тампера се прави последователно на N.C """ :lol: .....no comment
Колега не става въпрос за заяждане ,но мисля че не разбираш от СОТ.
Има няколко начина за опознаване на тампер.Това е наи- добрия.
Наи-лесният начин е да се вържат всички тампери последователно на последната зона.Това се прави от наченаещи.
:lol:
evil - специалист
не се заяждам и не твърдя че съм експерт по алармите но доколкото знам смисъла от резисторите в края на зоната е да предпазват от маниполация по линията тоест прекъсване или окъсяване на жила и да се меси 24ч зона с други зони не мисля че е редно пък и не виждам тук да се посочва такова нещо http://www.sod-dsc.com/docs/dsc/510instl.pdf
ditronix - специалист
http://bsm-bg.com/#/bg/Guide/id=InstructionFile
evil ,отвори от линка инструкцията за монтаж на HOME6 ще видиш,че може и има смисъл! Според зависи. Същата работа е с централите на CROW.
evil - специалист
Явно по принцип има смисъл защото виждам възможност да се манипулират зоновите жила при изключена система тоест да се прекъснат и да се постави съпротивление някъде по трасето а при комбинирането с 24 часовата това не би било възможно,макар че за апартамент това едва ли е необходимо.Но признавам че не съм прав и научих нещо ново ,мерси ditronix
vice5554 - напреднал
Колеги,бихте ли ми казали при горноописаната от мен схема ще трябва ли да връзвам въпросните резистори и къде и с по колко ома да бъдат
ditronix - специалист
Евалла, evil ! :respekt: Малко хора си прзнават ей тъй,от раз,че грешат! Винаги има какво да научим един от друг и затова са тези форуми,а не да се дъвчем за глупости! Ей тук http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=7 ... SC%20PC510 колегата vice5554 е пуснал същата тема и там съм обяснил още една хватка.Малко е дълго за писане,може да се прочете там.
Колкото до въпросчето ми за свързването на тези резистори-много по- лесно е да се монтират в датчика,защото зоната може да се затвори още там и към контролния панел се отива само с един проводник от кабела-резисторът се свързва между маса и едната клема "реле" или "аларм" (както е обозначена в датчика).За къф чеп ти е да опъваш още една маса?Иначе в панела какво правим-единия край на резистора на клемата на зоната,на другия му край-връзка със съответното жило на кабела.

Колега ,този начин на връзване (по маса) се използва доста често.Аз лично не го одобрявам ,има недостатъци и не е правилен.Сложи 4 датчика на 100 метра и ще разбереш..........
ditronix - специалист
Ами слагал съм и повече.Всичко си е нормално.Ако става дума за спад на захранването в края на линията-всичко е в норми.А пък и съществуват кабели от типа 2х0,5+4х0,22.Точно за такива случаи-дълги трасета.И точно в такива случаи е много удобно връзките да се правят по описания начин.Е,като се опъне повече кабел се печели повече-така е.Но аз съм си мързелив и предпочитам да мина с по-малко разходки със стълбата :-D

Тема "Монтаж алармена система DSC PC510" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: