Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ESPACE - майстор
Вярно е шумничка, но важното е че си намерил някакво решение. И да, модела е с колекторен двигател, затова вие.
baretata_7_62 - специалист
Вече е късно за мен, но какви са плюсовете и минусите на различните видове двигатели слагани в пералните?
ESPACE - майстор
Ами плюса на колекторните беше лесното плавно регулиране на оборотите в голям диапазон. Минус е шума, необходимостта от смяна на четки. Сега с поевтиняването на електрониката въпроса с оборотите е решен с честотното управление, двигателите са обикновени асинхронни и шума е много по нисък.
lov - майстор
Точно заради шума от пералнята стигнахме до война в къщи. Прежалих се та взех едно LG direct drive шесто чувство и не знам какви си още рекламни дивотии. Точния модел не го пише на нея па и навъртя 5 годинки та не помня но истината е някъде там. Инверторно управление и се чува повече водата дето се плацика вътре. Преди бях с едно Зануси ми то като почне да центруфугира имам чувството че ще излита.
baretata_7_62 - специалист
Сагата продължава. Пералнята е върху ламинат с тънка подложка и плочки от долу. При црнтрофуга с на половина пълна пералня, силни вибраци. Дори докато переше имаше леко поклащане. 1 час я препипвам, нивелир и т.н. И си вибрира. Преди на плочките другата пералня дори да не е разпределила добре дрехите, леко се разклати но си върти без да тресе къщата. Да махам ли ламината? По пълна пералня и антивибрационни подложки за пералня?
nikolov333 - майстор
Аз, ако съм на твое място, бих махнал пералнята.. :idea:
baretata_7_62 - специалист
Махнах ламината, всичко заспа. След дълго мислене и не спане, реших махане на проблема. Паркета беше сложен на бързо края на миналата година от ефтините, колкото да добие малко по свеж вид кухнята. След махането, пералнята стъпи на плочките и с малко корекции залепна. Важно и контрагайките да се затягат, защото иначе и самото краче си вибрира с пералнята и не дава добър контакт. Тестове на центрофугата с не добре разположени и малко дрехи, резултат барабана вътре се клати с голяма амплитуда, пералнята закована на место. При други тестове и на 1500 центрофуга, машината не помръдва само на допир усещаш вибрация, и от самата конструкция на къщата едно нискочестотно бучене. Или иначе казано всякакъв дисбаланс и трептения на пералнята ефективно се пренасят по носещите елементи на къщата. Това добро контактуване с пода, нямаше как да стане със ефтин ламинат не добре сложен. Друго пералните с големи барабани и високи обороти са по капризни към фиксация към земята. Малки барабани с ниски обороти може и на 2 крака да си се климбуцат. Друг момент е че като тръгнах да вадя дрехите след 1500 обр. бяха залепнали по барабана и изглеждаха все едно е минал валяк през тях. За кухни и натоварени помещения с динамични машини, ламинирания паркет не е подходящ. С пералнята приключих, почва се умуване за основен ремонт на кухня, който явно ще започне по скоро от колкото го мислех :)

Тема "Шумна пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: