Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikata - майстор
Датчика(сензора) е същия като на снимката!Свързал съм го така:кафяв-маса;син-нула и единия край на лампата;червен към другият край на лампата!Инфото за свързването намерих тук и така си работеше няколко месеца,но сега исках да сложа още
:?
Кафявия отива във фазата!
k_garchev - специалист
Това "маса" незнам от къде го взех!Кафявия отива във фазата!С риск да се изложа-не е ли едно и също значението?!Вече се обърках от четене!
k_garchev - специалист
В крайна сметка,кое как да свържа?Имам два датчика(сензора) с по три кабела,фаза,нула и два кабела за лампата!Ако сгреша някъде,може ли да изгори някой от сензорите?
rado_ev - специалист
Тези два кабела, червените, за лампата, по някакъв начин ги свързваш заедно в едната клема на лампата. Тази която ти се явява фаза. Просто колегата се опитваше да ти обясни, че ако проводниците които си положил не ти позволяват от всеки червен кабел на датчик да теглиш отделен проводник до фасунгата, да съединиш червеният проводник на единия датчик с червения проводник на другия датчик и от тази точка да изтеглиш проводник до клемата на фасунгата, явяваща се фаза. То не остана друго за обяснение. При това свързване няма да повредиш датчиците. Действай смело. :) Ако не можеш да си го представиш мислено, начертай го на лист и веднага ще ти стане ясно. От обясненията ти свързването е правилно. Проблемът ти се явява от настройките на датчиците или повреда в някой от тях.
Сензорите са страхотни като качество. Наистина са скъпи но качеството си заслужава. След като смених 4 китайски от 3 месеца съм STEINEL IS 140-2. Намерих ги по евтино http://goodprice.bg/category/221/datchitsi-senzori.html
gnt69 - майстор
knggroup написа:
Сензорите са страхотни като качество. Наистина са скъпи но качеството си заслужава. След като смених 4 китайски от 3 месеца съм STEINEL IS 140-2. Намерих ги по евтино http://goodprice.bg/category/221/datchitsi-senzori.html
За какво ги ползвате тия скъпи сензори за космически кораби ли.
ESPACE - майстор
За реклама на сайта ги ползва явно - два поста има и двата с линк към един и същ сайт

Тема "ключ със сензор за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: