Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
totio1973 - специалист
katcko написа:
От няколко дена търся подобен ключ,но без успех...някои би ли подсказал от къде мога да си купя
Почти във всички магазини за ел.материали се продават,и в големите магазини като Баумакс например.
Найденов - специалист
Аз съм с такъв ключ в коридора- някакъв китайски за около 15 лева с 4 позиции, настройка на осветеност, чувствителност и време.Върши си добре работата. Нови кабели не са необходими- свързва се на мястото на стария ключ, май само имаше значение къде ще се включат фазата и нулата. Корпусът му е по- голям и ако конзолите ти са отпреди 15-тина години може да са са с по- малък диаметър- провери си предварително. На мен ми се наложи да сменям конзолата, ама добре, че бяхме в "малък" ремонт. Може да се потърси и в Конрад.
П. П. Като казвам осветеност имам предвид околна осветеност, а не настройка на интензитета на осветителното тяло.
Последна промяна от Найденов на нед мар 25, 2012 1:20 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Нови кабели не са необходими- свързва се на мястото на стария ключ, май само имаше значение къде ще се включат фазата и нулата.
Убеден ли си? Изглежда не си го монтирал ти. Сега остава да ми кажеш от къде си му хванал нула. :?
Найденов - специалист
hidrazin написа:
Нови кабели не са необходими- свързва се на мястото на стария ключ, май само имаше значение къде ще се включат фазата и нулата.
Убеден ли си? Изглежда не си го монтирал ти. Сега остава да ми кажеш от къде си му хванал нула. :?
Абсолютно! А сега ако можеш да драснеш една схемичка как според теб е свързването на обикновения ключ и друга на свързването на сензорния може би ще ти обясня откъде съм хванал нулата.
kuger - майстор
http://www.tpetrov.com/images-small/120/LX2000.jpg
Този няма нужда от допълнително окабеляване
hidrazin - майстор
Длъжен съм да се съглася.Ш...на му китайска работа.Никога не е късно да се научи нещо ново.
LX2000
:partyman:
lov - майстор
hidrazin написа:
Длъжен съм да се съглася.Ш...на му китайска работа.Никога не е късно да се научи нещо ново.
LX2000
:partyman:
Иии..... таман мислех да се консултирам с теб за една друга работа и се изложи. Това в в реда на майтапа. Ще те питам ама по на татък че сега нямам време.
А за пръв път подобно изпълнения видях преди повече от 30 години на едни индуктивни датчици на френската ''Телемеханик". Така че нищо ново под слънцето поне за мен.
И аз бях сложил едни такива в коридора на мястото на девиаторните ключове. Та ако инсталацията си му е изпълнена както трябва само с лека пресвързване и двата ги бях направил да работят в паралел че да имат пълно покритие на коридора. Ама жената ме подгони да ги сваля че се разсънвала като и светнели лампите по нощите.
Найденов - специалист
hidrazin написа:
...
:partyman:
:partyman: :)
Потърсих опаковката, за да покажа модела, ама то беше преди 3 години и съм я изхвърлил :? може да не е точно същия модел и от същия производител, ама се свързва последователно на лампата като LX2000 .
hidrazin - майстор
Няма нужда - вярвам.Тия дни ще гледам да взема един за дисекция.
Обожавам ги тия работи. :partyman:
Найденов - специалист
Когато го разучиш мога ли да помоля за помощ? Оставиха ми да се боря с един фенер за външен монтаж с ПИР датчик, ама нещо не мога да го разгадая. В момента не си спомням какъв му беше точно кусура , а когато му правих дисекция (ама то не беше точно дисекция :axe: , ами експлоративна лапаротомия) не установих видим дефект. Май само "щракаше " за момент при засичане на движение, но не светваше продължително време. Явно входната му част е добре,но "релето за време" или нещо друго не е в ред. Смених интегралната схема (не помня каква беше), но не постигнах успех. Ако имам схемата на устройството може би ще се преборя.
Благодаря предварително!
Да извинява "домакина", че спамя.

Тема "ключ със сензор за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: