Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vk - специалист
Хубави сензори са немските Steinel (http://www.steinel.de), обаче много скъпи 5-6 пъти повече от тези китайските. внасят ги Ташев Галвинг (http://www.tashev-galving.com/200382-20-1/)
Изображение
k_garchev - специалист
Да не отварям нова тема ще питам в тази!Сложих сензор за движение да пали една външна лампа!Може ли да свържа още един такъв сензор към същата лампа и по същия начин ли се свързва?
Draganov - специалист
Може,стига да ползваш една и съща фаза за двата сензора.
k_garchev - специалист
Греда!Не става!Свързах втория по същия начин.по който свързах първия и не работят както трябва!Мисля че трябва да се свърже по по-особен начин!Не трябва ли да е нещо като девиаторните ключове?Или да използвам още едно захранване до лампата и на това захранване да свържа втория датчик!
fikata - майстор
За да ти сработва лампата от два датчика /сензора/ те трябва да бъдат свързани като изходи паралелно/успоредно/освен и като вход -захранване. Ако разбираш какво означава това. Или ако единият проводник захранващ лампата е директно свързан към нея и свързва и двата датчика/нормално това е нулата/ то другият - фазата освен, че захранва сензора след сработването му трябва да се подаде и към лампата т.е. трябва да е общ от изходите на двата сензора подаващи фаза към лампата след тяхното сработване, независимо от това,кой от двата е сработил.
Примерна схема на датчик за движение. С два такива искаш да командваш едно осветително тяло.
Изображение
Имаш два такива датчика и двата са захранени монофазно чрез L и N.
Ако искаш една или повече лампи да сработват от два датчика/сензора/ към същата лампа трябва да се подведят проводници/фаза/ от изход LS от единия сензор и от изход LS от другия сензор.При условие, че нулевият проводник N вече е свързан към лампата от единия или другия сензор Ако мрежата е трифазна,условието е и двата датчика да получават захранване от една и съща фаза, съответно и фазата подавана към лампата при сработване ще бъде същата /в противен случай на едновременно сработване на двата датчика ще се получи междуфазно късо между LS1 и LS2/
Или още по елементарно казано при два датчика/сензора/ изходите им LS трябва да бъдат свързани и двата към едната клема на лампата,а другата й клема към нула.
Последна промяна от fikata на пет юни 06, 2014 2:22 pm, променено общо 3 пъти.
k_garchev - специалист
Ами общо взето не ми стана много ясно!Ако можеш да го обясниш като за проЗ човек!
fikata - майстор
Готов съм да ти го обясня като на Мой човек с изчертаване, ако приложиш схема/снимка на ел.схемата / на твоя
конкретен датчик - сензор за движение.
Щото нали знаеш, че нормално е всеки сензор да има индивидуална настройка за
ъгъл на обхвата за сработване
ниво на осветеността за сработване
продължителност на сработване и т.н.
Та при паралелна работа на два сензора и настройката може да е различна....
Ама да не изпадаме в подробности...
Засега на тебе ти трябва да ти светва лампата/лампите/ чрез задействане от един от два сензора,монтирани на различни места.
Изпълняваш принципната схема,която съм приложил и за двата датчика. С тази разлика,че клемите LS и от двата датчика ги свърваш с проводник към лампата.
k_garchev - специалист
Датчика(сензора) е същия като на снимката!Свързал съм го така:кафяв-маса;син-нула и единия край на лампата;червен към другият край на лампата!Инфото за свързването намерих тук и така си работеше няколко месеца,но сега исках да сложа още един датчик(като предния) и го свързах по същия начин,но не става!Понякога свети постоянно,понякога гасне,с две думи не работи както трябва!
В средното ми образование(езикова гимназия) и висшето никога не съм се сблъсквал с ел. схеми и прочие!
Имам нужда от простичко обяснение-синия...еди къде си;кафявия...еди къде си и т.н.
До колкото разбрах червеният кабел и на двата сензора отива в единия край на лампата,другия край на лампата отива в нулата
fikata - майстор
Кафяви и сини добре./ "маса" и "нула" А фазата нещо не я споменаваш като цвят ?!? Да, двата червени отиват към лампата. На другия край на лампата син/сини/
k_garchev - специалист
Кафявия отива във фазата!

Тема "ключ със сензор за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: