Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jimi1966 - напреднал
Намира ли се по магазините ключове за осветление със сензори за движение.Имам проблем с децата,че не гасят лампите в коридора и изчезват на училище.Гледах датчици,които се монтират по стените и таваните.Има компактни,но трябва да тегля кабели от тях до лампите.Не ми се кърти,а и не искам да гледам голи кабели по стените.Въпроса ми е имали друг начин за разрешаване на въпроса.
Gadnyara - специалист
Има, аз съм слагал Legrand, много качествени, цената - също.
Има и евтини - примерно.
vk - специалист
Aз бих препоръчал да се сложи в таблото едно реленце CRM-61 (цената му е около 35-40 лв). Също и с това реленце SMR-T. Пише че се монтира при ключа, но е възможно да трябват още малко кабели.
Сегашните ключове ще ти станат бутони (както на стълбищно осветление). Ще можеш да гасиш и да включваш, а когато се забрави, реленцето ще изключи, след зададено време.
Преправянето на инсталацията трябва да е малко.
bogomilZ - специалист
В Практикер има 15 лв - просто вадиш стария ключ и свързваш този - има четири позиции превключвател - ON - OFF - реагира на движение - реагира на движение и на звук
VLADO66 - майстор
И трябва да се дърпа 0 до всяка конзола.
bogomilZ - специалист
не е нужна нула - захванва се през консуматора - даже не вкл при наличие на осветеност
скрит монтаж и се монтира в стандартната конзола
Gadnyara - специалист
VLADO66 написа:
И трябва да се дърпа 0 до всяка конзола.
дали??
http://www.interrupteur.com/pdf/78456.p ... 8f6dae6918
Ники274 - специалист
VLADO66 написа:
И трябва да се дърпа 0 до всяка конзола.
Не е задължително.Доста артикули работят само с фаза.
Но ако ключовете са ти на високо,има вероятност да не засичат децата и да не светва осветлението когато е необходимо.
Моята идея е да се сложи на старото осветително тяло плафон с вграден пир датчик.Оставяш си ключовете постоянно включени в коридора,А плафона ще светва при всякакво движение.Таванното изпълнение обхваща 360 градуса.За разлика от модулите ,които се слагат вместо ключа.Някои от тях имат доста малко разгъване от порядъка на 100-110 градуса.
katcko - специалист
От няколко дена търся подобен ключ,но без успех...някои би ли подсказал от къде мога да си купя

Тема "ключ със сензор за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: