Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pipilica - майстор
Сега се сетих да ти кажа ако се установи че изгорял IC801 - STR58041A много е важно да се
смени със същия в никой случай с STR58041 без А-то не са взаимозаменяеми.
Най-добре носи старата част и сравнявай.
teves - специалист
pipilica написа:
Я сравни елементите по платката с тези по схемата да видим дали отговарят, това е схемата
на захранването. Обикновенно изпушва IC801 но може и крайния на ТХО-то да е окъсил.
Извинявай но не мога да сравня в момента тв не е при мен но още утре ще проверя.Кое крайно на ТХО-то имаш предвид.Възможно ли е да е IC801 при положение че тв не спря изведнъж, преди няколко дена се изключваше сам но като го включех работеше.
teves - специалист
Как мога да премеря дали е изгорял IC801
pipilica - майстор
Значи работи и спира сам чакаш малко и го пускаш и пак работи и сега не иска изобщо да тръгне
pipilica - майстор
Изчисти ли праха от ТХО-то и кабелите за високо напрежение към кинескопа.
Тва мяза на скапан кондензатор, пробива и задейства защита.
Утре ТВ-то при тебе ли ще е да мериш.
pipilica - майстор
Е тва му е схемата пробвай да го мериш.

Прикачен файл

STR58041A.JPG
STR58041A.JPG (87.25 KиБ) Видяна 2472 пъти
teves - специалист
Значи преди няколко дни както си работи и изключва, диода на стендбая светва с ДУ не реагира изобщо ,изключвам го от копчето и след секунди пак го включвам от копчето и тръгва и така си работи с часове примерно след 2 дена пак така работи и пак се изключи, но сега с включването цъква релето и след секунда изключва.Да утре ще мога да меря но вечерта.
pipilica - майстор
Като го разглобиш прегледай внимателно дънната платка щото в сервизното има няколко модела
Не съм гледал за разлики в захранването но може и да има. И снимай по-лесно става от разстояние прегледа.
Megi1976 - помощник
Имам стар телевизор нео,който е свързан към декодер без да се осетя смених канал от дистанционото на телевизора и не знам как да го направя ,че да тгъне декодера :sad:
hidrazin - майстор
На дистанционното от телевизора натисни AV
:partyman:

Тема "помощ за развален телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: