• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юли 15, 2019 8:15 pmplamen6703 написа:
Купих я преди около две години със същата цел сушене на кайсии, нищо не съм изсушил с нея, суша си ги по рецептата на баба ми за сушене на плодове :) Казвам ти го, ако мога да те предпазя да не ти пресъхва джоба със 70 лв. за нищо ! :partyman:
Не знам защо не си сушил кайсии. Аз лани си взех втора и двете не са спирали цяло лято, по 5 кила машина за 2 дни - долу-горе това е нормата. Най- ми харесват праскови и сливи.
plamen6703 - майстор
Суших с нея, ама резултата не ми хареса, нямаха трайност кайсиите след това и за това се отказах да я ползвам. Като суша плодове на слънцето за по-продължително време стават много по-трайни за ползване след това.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами явно е трябвало още да ги държиш. Трябва да улучиш момента. И аз съм имал такива случаи
kr1100 - майстор
за моя сорт кайсии 10-12 ч , както е по инструкция на е достатъчно.
Вече предварително на слънце и тогава в сушилнята.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, какво гледаш времето в инструкцията - държиш ги колкото е необходимо
kr1100 - майстор
нед юли 21, 2019 9:04 pmLazarGanev написа:
Е, какво гледаш времето в инструкцията - държиш ги колкото е необходимо
Гледам защото съм начинаещ с такава сушилня.
kuger - майстор
Може и да съм писал, не помня. Ползвам сушилня на MUL.... , с пет нива. Суших кайсии, суших сини сливи, суших и домати. Всичко на око. Но, жена ми след сушенето /без доматите/ омъстивява плодовете. Т.Е. потапя ги в горещ силен захарен сироп до завиране и пак подсушавам. Така се запазват доста по-дълго време.
За кайсиите съм чел, че се обработват допълнително /не помня точно с какво/. Така запазвали цвета си.
Сините сливи и кайсиите изкарват почти година в храдилника. Увакомени естествено.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "сушилня за плодове и зеленчуци(помощ за потенциометър)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: