• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, имам проблем от които нищо не разбирам. От две седмици съм на бойлер. Купих си ТЕСИ 100 литра хоризонтален. Проблема е в това, че от клапана капе вода и незнам дали това е опасно, Два пъти сменях клапана и пак капе. Ту спира ту прокапва. Просто незнам какво да правя, да викам ли майстор или е нормално.
Моля някои ако знае да ми отговори
velsi - Почетен майстор
Нормално е да капе, но не прекалено много. Опиши какъв е точно клапана (пластмасов, метален...) за да ти кажем евентуално някакво решение.
Значи клапана е метален. Сменихме 3 и все така ту капе ту спира и аз незнам. Като натиснеш някакво като малка дръжка и спира да капе
velsi - Почетен майстор
Там, където излиза дръжката има нещо като гайка. Може да пробвате МНОГО ЛЕКО да го затегнете. Баща ми така направи с пластмасовия клапан на новия си бойлер и капенето престана. Внимателно обаче да не го повредите.
Да ама няма гаика, сега погледнах. Но мерси все пак
Rumen Iankov - специалист
Да не ти е много силно налягането на водата.
Тани - модератор
Клапана е комбиниран и изпускателен и възвратен. При загряване водата се разширява и понеже не може да се върне във водопроводната мрежа заради възвратния клапан , ако не ти капят кранчетата на топлата вода налягането в кръга на топлата вода се повишава над работното за изпускателния клапан и той прокапва. Когато бойлера е вертикален , тръбата на топлата вода вътре в бойлера не стига чак догоре и обикновено там остава малко въздух. Този въздух обикновено поема разширението на водата , но явно при хоризонталните бойлери явно не остава такъв въздух! Може да потърсиш някаква алтернатива да си направиш някакъв съд за въздушен балон и да експериментираш с обема необходим въздух!
Trifun - специалист
С всеки новозакупен бойлер трябва да се дава и една книжка с технически характеристики, гаранционна карта и т.н.
ПРОЧЕТИ Я !
Мерси много за всичко. Установих че когато пусна топлата вода капането спира. Маи ще трябва да викам някои които да го види и да направи нещо по въпроса. И все пак ме е страх да го пускам. Ама не мога да стоя без топла вода
sbirov - специалист
Клапана трябва да капе!Ако не капе-значи че е повреден.Ако имаш наблизо мивка или сифон на канализацията,може да пробваш да сложиш едно парче шлаух за да отведеш водата.Все пак не е много...
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: