Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
radius - майстор
Тази сутрин микровълновата ме изненада, пък още е почти нова (от 2000г. е :wink: :wink: ).
Модела едва ли има значение, но все пак Sharp R240W. Досега не е правила проблеми.
Първо топлих една чаша чай за 1 мин и не се получи. Сега пък гледам, че ту -топли, ту-не. Когато не топли, а може и да топли слабо, чувам едно слабо високоволтово плякане.
Свалих си един сървис менюъл за почти същия модел и разбира се подозренията са по високоволтовата част. Знам, че е опасно да се бара там, това плякане на моменти, говори ли за нещо конкретно - слюда или друго?
krasi92 - майстор
Калпачето на магнетрона евентуално
radius - майстор
Странно, че обяда го стопли без загуба в мощността и без да чувам пукане от искри. Още не съм я отвярал, възможно ли е да е натрупала прахоляк, който да предизвиква искрене на моменти?
moimoimoi - майстор
може да има нагорял кабел или лоша връзка и затова да го чуваш този шум като искрене.
ама микровълнова на 21 години незнам колко искаш да изкара още
скоро си взех sang и топли видимо по бързо от старата LG
radius - майстор
Аууу, улисал съм се, 2009-2010г. е някъде.
moimoimoi - майстор
Aха,щом е 2009 може,има още хляб в нея докато стане на 21 години
Christo - майстор
ср мар 24, 2021 3:24 pmradius написа:
Това ирония ли е?
Имам LG от 2000г. 28 литра, грил, въртящ се шиш, горещ въздух, 12 програми, цифров таймер, вътре всичко е неръждавейка. Не е за вграждане, свободно стояща е. Ползваме я постоянно. Сменял съм няколко пъти слюди. Актуалният магнетрон е №3. Не е била някакви епохални пари, защото съм забравил колко струваше. Всеки път, когато помисля да я сменя с нова, установявам, че новите са някакви еднодневки, евтино направени и с по-малки възможности. А, и друго: не я бъркат никакви тави, тигани и тям подобни. Ако има позлатен ринг, прогаря някъде, докато прекъсне и толкоз.
radius - майстор
Какви са признаците за смяна на слюда?
krasi92 - майстор
Искри в печката. Ако я огледаш слюдата дето искри е почерняло

Тема "микровълнова печка не топли както преди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: