Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Ето това http://www.youtube.com/watch?v=00y198cE-IU Как е, не го ли чуваш???????
Благодаря за клипа - чувам до 19 kHz, което за годините ми е отлично! Даже не предполагах - отдавна не съм се тествал.
Е, разбира се ако честотите в клипа са верни. :?
Ама това няма НИЩО общо с въпроса ти. Това са честоти от звуковия спектър, а не от ултразвуковия !!!
Това дето чуваш от ваничката е всичко друго, но не и честотата на пиезоизлъчвателите във ваната.
Границите на човешкия слух са горе-долу от 20 Hz до 20kHz. Отделни хора могат да чуват и в диапазона
от 16 Hz до 25kHz.
Ултразвукът е звук с честота, по-голяма от горната граница на човешкия слух, около 20 килохерца. Някои животни като кучета (до 45 килохерца),
делфини (до 150 килохерца) и прилепи (до 110 килохерца) имат по-висока граница от тази на човешкото ухо и могат да чуват ултразвук.
Ултарзвуковите вани работят над 30kHz - обикновено около 40kHz. За справка : ВАНИЧКИ
Та не ми се сърди ама ако не прилеп, то поне делфин или куче. :lol:
А относно антифоните - това че не го чуваш не означава че не може да ти увреди слуха. Даже затова е по-опасен от нормалния звук с голям интензитет.
И говорейки за бижута - не мисля че е най-добрия начин за почистване. Най-лесния - да. Ама мазнотиите дето са по тях трудно се махат с такава вана.
Пък те често са и най-често сещаните. За тази цел си има химически вани - позволи ми да имам малко по-голямо виждане по въпроса. :x
След "почистване" по моята технология стават проба над 995 . :-D
Поне кажи едно ТЕНКЮ за безплатната лекция.
Лека утрин!
:partyman:
Мерси за лекциата ама не ми върши работа.Да вметна само,че произвеждам бижута,и ги почиствам от полиращата паста.Не си почиствам синжирчето от бала или сватбената халка.Всички колеги чистят с ултразвук и пароструйка,но ти щом си с повече опит от нас може да внедриш друга технология :lol: :lol: :lol: Явно си по запознат с животните-прилепи,делфини и т.н. :-D
Приключваме темата.Намерих,каквото ми трябваше.Благодаря на останалите,неозлобени потребители.
Winch - помощник
Здравейте!
Нов съм във форума и реших да не отварям тема. Имам нужда от помощ за ремонт на китайска ултразвукова вана. Прегледа я един човек (телевизионен техник), замери тук-там и според него електрониката си е наред и но проблема е с излъчвателя. Като потопя парче домакинско алуминиево фолио започва да се пробива, но много бавно. Отлепих пиезоизлъчвателя. Отгоре беше намацан с епоксид с консистелнцията на поксипол, но отдолу беше с лепило, което е ронливо, прозрачно. Доколкото видях из интернет пиезоизлъчвателя трябва да е много плътно прилепен към дъното на ваничката и с натиск, така че да се предават вълните. А тук освен че слоя е дебел, са сложили и парче полиетиленова мрежа за комари. Или не е направена правилно или някой "майстор" я е мъчил.
Въпросът ми към вас е с какво точно лепило да залепя нов (42 kHz, 50mm) излъчвател. Всякакви други насоки или идеи са добре дошли!
kabel96 - специалист
Аз ги лепя с това.Вече 3 ванички и няма проблем но го чакам около седмица преди да ги пусна.
http://bg.farnell.com/araldite/araldite ... dp/1759525
lov - майстор
Спокойно никой не ти е пипал ваничката мрежичката се слага в процеса на лепене за да може слоя лепило да е абсолютно еднакъв.
Иначе си има специални лепила но тука не съм виждал да се предлагат. Е все пак ултразвуковите ванички са си екзотика камо ли ремонта. Та аралдита който ти е предложил колегата става даже мисля че по нищо не отстъпва на уж специалните лепила.
и най важното не трябва да остават мехури с въздух. Лепилото се слага на средата и се натиска да избие на страна. Малко повечко лепило и излишното се отстранява после.
Winch - помощник
kabel96 написа:
Аз ги лепя с това.Вече 3 ванички и няма проблем но го чакам около седмица преди да ги пусна.
http://bg.farnell.com/araldite/araldite ... dp/1759525
Цена 21 евро ли ми се вижда :). Аз цялата "ламарина" купих за 70 лева, нова.
lov написа:
ой не ти е пипал ваничката мрежичката се слага в процеса на лепене за да може слоя лепило да е абсолютно ед
На моята ми се струва дебел слоят с лепилото. Вие слагате ли някакви такива мрежи или директно?
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Ти да не си прилеп че го чуваш?
Това, че не чуваш основната честота не означава, че не можеш да чуваш нейни хармоници.
Winch - помощник
Winch написа:
kabel96 написа:
Аз ги лепя с това.Вече 3 ванички и няма проблем но го чакам около седмица преди да ги пусна.
http://bg.farnell.com/araldite/araldite ... dp/1759525
Цена 21 евро ли ми се вижда :). Аз цялата "ламарина" купих за 70 лева, нова.
lov написа:
ой не ти е пипал ваничката мрежичката се слага в процеса на лепене за да може слоя лепило да е абсолютно ед
В този ред на мисли, някой от вас може ли да ми свърши тази услуга? Вместо тепърва да се уча, вие имате опит, а и цяла опаковка от този епоксид ще ми е откровено излишна. Може и ЛС да пратите, ако ви е удобно, да се уговорим. :partyman:
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
Ето това http://www.youtube.com/watch?v=00y198cE-IU Как е, не го ли чуваш???????
Благодаря за клипа - чувам до 19 kHz, което за годините ми е отлично! Даже не предполагах - отдавна не съм се тествал.
Е, разбира се ако честотите в клипа са верни. :?
Аз 19kHz гo чувам, но стане ли на 19,5kHz вече не го чувам. И мен ме съмнява да са верни тези честоти. Ако някой има цифров осцилоскоп може да ги провери.
ESPACE - майстор
Нещо не са наред тези честоти. И аз ги чувам до 19kHz, което много ме съмнява. Отделно някак си не ми звучаха нарастващи.

Тема "Ултразвукова вана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: