• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
.От няколко години лятна-та ми почивка протича на брега на яз.Доспат.За да избегна липсата на ток се снабдих с фотоволтаичен панел с мощност 125W на 12V.Към акумулатора прикачвам инвектор с мощност 600W.При опит обаче да задвижа компресорен хладилник Мраз 140 с мощност съгласно табелата 93W се задействува защитата на инвектора.Тоест инвектора не може да се справи с първичния ток на пусковата намотка. В тази връзка искам да попитам следното:Може ли по някакъв начин да се преодолее пусковия ток на компресорния хладилник при горната конфигурация на уредите
Качвам снимки на конфигурацията

Прикачен файл

надпис на панела.jpg
надпис на панела.jpg (89.39 KиБ) Видяна 4315 пъти

Прикачен файл

надпис на панела.jpg
надпис на панела.jpg (89.39 KиБ) Видяна 4315 пъти
kuger - майстор
Най-вероятно инвертора не издържа пусковия ток на компресора. Чувал съм /само съм чувал/, че ако инвертора не е с правилна синусоида, двигатели, захранени с такъв се държат най-малкото странно. Виж на инвертора максималния ток, който може да отдава. Трябва да е по-голям от пусковия ток на компресора.
Моля, не пускай за всяко питане нова тема, просто използвай бутона "Нов отговор"
Качвам още снимки от конфигурацията

Прикачен файл

инвертор.jpg
инвертор.jpg (108.32 KиБ) Видяна 4292 пъти
Това е контролера

Прикачен файл

контролер.jpg
контролер.jpg (97.35 KиБ) Видяна 4290 пъти

Прикачен файл

контролер.jpg
контролер.jpg (97.35 KиБ) Видяна 4290 пъти
Това е свързването

Прикачен файл

свързване.jpg
отново свързването

Прикачен файл

свързване1.jpg
Това е панела

Прикачен файл

панел.jpg
панел.jpg (107.58 KиБ) Видяна 4289 пъти
още веднъж инвертора

Прикачен файл

инвертор1.jpg
DMN - майстор
Ето го стартовия ток измерен с амперклещи на моя хладилник(Индезит), който иначе консумира около 95W. Ако и при теб е така, не знам как ще стане с този инвертор. Панелът ти, ако е на това място, на което си го снимал ми се струва малко засенчен и в добавка с тези въжета и кабели върху него, трудно ще ти извади пълната мощност :)
Прикачен файл:
01.jpg
01.jpg (61.54 KиБ) Видяна 4260 пъти
paralesa - специалист
на всичкото отгоре ми ссе струва,че панела не е насочен под правилен ъгъл и не улавя добре слънчевите лъчи,да не говорим,че тия кабели с които е опасан му правят сенки и няма начин да работи на макс
  • 1
  • 2

Тема "проблем със стартиране на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: