• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Бат Иво - специалист
Здравейте може ли да кажете средна цена на качествени ключове и контакти?
Без Турски,Китайски,Руски,Български и т.н.
Нещо качествено от рода на Симон,Шнайдер,Ниесен и т.н
Средните серии на какви цени вървят средно?
И дали ще се наложи да се ходи в голям град за да се купят от рода на София,Пловдив ,Варна и т.н.
13- 15 лв. за качествен дивиаторен ключ малко ли са или много?
Питам защото предстои да си правя къщата в Бг. и се чудя дали да купя от тук някои неща?
Пример
Кабел многожичен 1,5 200м.излиза 45 евро руло.
2,5 200м. 68евро руло.
Ключ дивиаторен кръстов 14 е.
обикн. дивиатор 10,5е.
обикн.ключ 8 е.
контакт 10а. 6,5е
Всичко това е от Серия 82 на Симон -водеща марка в електр. аксесоари.
Погледнах на бързо в нета и и ми се стори че на тези цени кабелите са добре (евтини)
За ключовете и конт. не знам защото не намерих с кои да ги сравня ? (естествено не броя боклуците по 3-4 лева)!
Последна промяна от Бат Иво на пон сеп 03, 2012 9:48 am, променено общо 1 път.
докера - специалист
Що пък да не са турски или китайски - и при тях има качествени ....Аз например от някои серии на Гюнсан /турски производител/ съм много доволен . Също и Макел ....
В къщи експлоатирам вече 2 години ключове и контакти от някаква серия на Гюнсан - досега никакви забележки .

А за девиаторен ключ 15 лв си е обир - 3-5лв са по-марковите.

Ето един сайт да сравниш цените - http://joiven-eshop.com/index.html
Горе-долу са средни за страната .
За битова инсталация по принцип се полага мостов/едножилен/ проводник - 3х1 , 3х1.5 , 3х2.5 , 3х4 .... Така че сравнявай тях .
Лично мнение - купувай всичко на място - във всички по-големи градове има разнообразие , а и онлайн магазини като този по-горе също предлагат достатъчно богат асортимент....
Бат Иво - специалист
докера написа:
Що пък да не са турски или китайски - и при тях има качествени ....Аз например от някои серии на Гюнсан /турски производител/ съм много доволен . Също и Макел ....
В къщи експлоатирам вече 2 години ключове и контакти от някаква серия на Гюнсан - досега никакви забележки .

А за девиаторен ключ 15 лв си е обир - 3-5лв са по-марковите.

Ето един сайт да сравниш цените - http://joiven-eshop.com/index.html
Горе-долу са средни за страната .
За битова инсталация по принцип се полага мостов/едножилен/ проводник - 3х1 , 3х1.5 , 3х2.5 , 3х4 .... Така че сравнявай тях .
Твое мнение.
Марков ключ за три лева :prayer: при бутилка кола 2,20 и 5лева кут.цигари?
Питам сериозно!От нещата които съм закупил през живота си и са били евтини почти на 95 % съм бил разочарован!
Било то качество,дълготрайност и т.н.
Затова и така ми е съставен въпроса на какви цени са качествените ключове и контакти в Бг.!
Извини ме ако съм те обидил , но не вярвам в това да има нещо качествено евтино!
fox_vt - майстор
Навремето преди няколко години купувах от практикер контакти и ключове като тогава критерия ми беше да са порцеланови отзад.Не помня ква марка бяха мисля 6-7 лв на контакт беше но за толкова години не са мръднали освен декоративната лайсна малко поизтъркана.Но от тези които не искаш бих ги подредил така най зле китайски,турски български като това е подредба по електрическа якост и въобще ел частта която именно е важна особенно за контактите.Подредбата за хубост е горе долу в обратен ред :-D
lubomirlz - специалист
от 7-8 лева нагоре може да си вземеш, качествени ключове и контакти.
докера - специалист
Не съм обидчив по природа :)
Само исках да подчертая , че и в китайското , турското и българското има проблясъци на качество ... :wink:
Затова и дадох сайт с горе-долу средни за страната цени - смятам Шнайдер Електрик , Мерлин Жерен , Легран за производител на качествено ел . оборудване .
Ето и линк , от където да си изтеглиш таблици с цени на Легранд , чиито продукти са по-скъпички тук - http://www.topgroupplus.com/elektromate ... D0%B8.html

Пак ще кажа моето мнение - МНОГО по-ефтино ще ти излезе да си напазариш всичко тук , на място . След бума на строителството преди години в България има голямо разнообразие в предлагането на качествени ел.материали .
moimoimoi - майстор
най добрите който съм монтирам са на GEWISS серията ECO60,цената е около 10-13 лева спред рамката
цената на кабела ми се види висока
мостов 3 по 1.5мм е 1.20 с ддс от магазин
а проводника е 1.5мм сигурно ще е40-50 стотинки
докера - специалист
Модулните серии са по принцип малко по-скъпи - и на Шнайдер , и на Легран са така .
М-у другото тези много си приличат с Шнайдер-ските :roll:
Бат Иво - специалист
Значи до сега смятах сравнявайки Симон серия 82 с Шнайдер дето ми го предложи в жо и вен .бг.
Симон можеш да видиш тук- http://www.simon.es/en/inicio
Kабелите не знам на коя марка са но ми ги предлагат е
1,5мм -0,22ц. или 200метра руло 44 евро
2,5 -0,34ц. или 200метра 68 евро
6 мм -0,8ц метъра
От сметките които правих цял ден и нощ с болки в главъта установих ,че ще спестя 390лв. ако си купя нещата от София.
За гориво от Видин -София ще дам 80 лв.и ще загубя 1 ден.
Сега въпроса е съпоставяйки Симон 82 серия и Шнайдер Седна дали си струва 300лв. икономия?
Ако купя турски разбира се отивам на 1000лв. икономия но не искам!
Сега това е въпроса 300-330 лв. (евентуално) ,за Симон съм сигурен че са качествени ( но и скъпи)
за Шнайдер нищо не знам а и не съм ги виждал на живо какво представляват.
Ако има някой да познава и двете марки нека сподели. :prost:
hidrazin - майстор
У нас:
1,5мм многожичен проводник - 0.30 лв
2,5мм ................................ - 0,47 лв
6 мм ............................... - 1,13 лв
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Цени на качествени контакти?Зслужава ли си?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: