• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Тани - модератор
Мен ако питаш, повечето се плашат от думата девиатор , а от кръстат не се плашат , защото не предполагат , че съществува такова животно :lol:
VLADO66 - майстор
Преди време в Бриколаж ми хванаха окото едни полски ключове и контакти-Контакт Симон.Отзад на стикерче телефона на вносителя и за около цената на обсъжданите горе турски марки се сдобих с хубави ключове и контакти.
lz1tar - специалист
Владо,цените на Макел,Шнайдер(серии Аня и Аля),Легранд и Ефапел са горе-долу едни и същи разлика стотинки,по-високия ценови клас са Вимар.Крайно време е в България да се въведе изискванията,които ги има в целия ЕС-пример Англия-севънтиин едишън.Яви се на изпит,за да работиш професията ,трябва да имаш и средно специално електро,и тогава може нещо да се промени,а сега всяко ромче(цигане)носило кофи по обектите се е обявило за "жичкаджия".П.П Бягайте от Бриколаж и марката Макалон-цена 1лв за ключ или контакт
Chefo77 - майстор
Е то за да си сложиш контакт, който се продава за левче, трябва или да си маса луд, или да издаваш обект :)
VLADO66 - майстор
Бат Иво търси производство в ЕС на прилична цена-дал съм му вариант :partyman:
докера - специалист
VLADO66 , само едно мааалко уточнение - МАРКАТА е ЕС , е страна на произход - Китай и ли в най-добрия случай - Турция , Румъния или Полша ....
Така че айде да спираме вече с тая тема - Бат Иво явно си беше решил нещо предварително и е пуснал темата само за един вид душевно успокоение ....
За последен път си давам личното мнение - Всичко да се купи тук , на място , независимо каква марка и серия .
И последно - отдавна съм престанал да робувам на марки , защото от предоверяване съм оставал доста разочарован ....
Бат Иво - специалист
В крайна сметка ще купувам от Бг. доставчик.
Дано остана доволен.
Къде в София има добър такъв?
Ако купя по интернет как ги доставят с пощенска пратка ли и колко оскъпява?
P.p. В допълнение марката Шнайдер (да ме извинява) произвежда и Тел-ри, касетофони и др. , но тук в Испания шич не стой в сериозните магазини редом до МАРКИТЕ!
По скоро може да се срещне в малките квартални магазини редом с китайските стоки .
Ако и при високоволтовата техника са така :?
vk - специалист
Най-добри цени можеш да потигнеш при Кабелкомерс ООД http://www.cablecommerce.bg
Основно търгуват Shneider Electric, Siemens, Chint (от електроапаратура)
Кабели от "елкабел" - Бургас
Всичко можеш да вземеш от тях.
Дори са пуснали клещи, секачки и други инструменти на Knipex.
Tuscany - напреднал
Кои са качествените контакти и ключове през 2018?
Бях се насочил към Unica, но след кратко посещение в Bauhaus останах потресен - някаква евтина и тънка пластмаса, едно нефелно щракане, някакъв ужас. Имаше едни с марка Bauhaus, те имаха доста по-солитно щракане.
Търси се цена-качество.
nikolov333 - майстор
Солидното щракане не е показател, но си прав, че са слабички.. особенно ако ги пренатегнеш при монтажа. Като цяло, според мен най-добри от масовите марки са на Legrand, но пък те на се намират навсякъде и зареждането им не знам до колко покрива пълния списък с необходимите видове, ако ти се наложат специфични комбинации.. Примерно двоен пуш бутон в единична конзола с Unica съм си преправял от бутоните на два ключа понеже са модулни..
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Цени на качествени контакти?Зслужава ли си?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: