• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
xxcc1
Повдигам тази прашлясала тема, защото ми предстои подмяна на всички контакти и ключове вкъщи. На база коментари и планираният бюджет (максимум 4-4,50 за брой) пресях моделите до "Legrand Cariva" и ""Schneider Asfora". И двата модела ги намирам на сходна цена. Ще се радвам да прочета актуално мнение за двата модела, както и някой да коментира думите на продавачите в един от големите строителни магазини: "Препоръчваме ти тези с порцеланова основа. Пластмасовите са едни и същи като качество, само цената им се различава спрямо марката".

Това го пиша, защото виждам, че споменатите от мен модели са именно с пластмасова основа, а въпросните с порцеланова основа са даже по-евтини, но нямаха в наличност към онзи момент.
Gadnyara - специалист
Хм, Карива я спряха от производство доста отдавна. Имаха само бял и кремав цвят.
Появи се Нило (Niloe) като заместник в евтините серии. Доста твърда, като бакелит основа и рамки, но стават.

Не знам какви са клиентските цени, но в последните 3 години монтираме само Валена или Мозайк. С нулев отказ при поне четирицифрен брой.

Моят съвет е да потърсите познати, които да Ви помогнат с отстъпки и ДДС и да вземете по-скъпи механизми. :wink:
Antonii - майстор
Качествените контакти не винаги са скъпи.
Аз лично ползват контакти и ключове на АВВ цената на контакт е около 5лв, а на ключ около 10лв без лицевите панели.
Монтират се за отрицателно време с минимум инструменти. Основата им е от пластмаса, но не от каква да е.
Недостатъка им е, че трудно се намират в БГ и се налага поръчка от Германия.
nikolov333 - майстор
АВВ, явно не им е интересен българския пазар или може би Шнайдер ги бият с цени на едро, а и са се наложили вече у нас, затова се намират трудно.. Виж в Русия са се наложили като цена/качество и асортимента им е представен много добре.. Иначе за мен са по-добре от Шнайдер, като качество..
VLADO66 - майстор
В къщи съм монтирал ключове и контакти на тази фирма.Отделно имам наблюдения за монтирани такива в хотел.За десетина години няма нагорял контакт и само няколко счупени ключа, но явно от блъскане http://elmat-polmat.com/shop/kluchove-k ... asic-neos/
nautilus33 - майстор
Предстой ми покупка на мостовак за подмяна на цялата ел. инсталация. Попаднах на добра оферта от фирма онлайн, която няма да споменавам, за да не се сметне за реклама, а и за да не вземе цената да скочи изведнъж :) Та, интересуваме, варира ли качеството на мостовите проводници продавани у нас, или всичко е с еднакво качество? Питам, понеже цената е доста по-ниска, дори и от големи вериги, които в момента уж продават на промоция.
valentino76bs - майстор
Я дай цена да видим за какво иде реч.
iliya_i - майстор
Ако под "големите вериги" имаш в предвид Практикер, Бриколаж и т.н. там цените никога не са били ниски.
nautilus33 - майстор
Ами цената на 3х2.5 е 1,39лв на метър, а 3х4 е 2.20лв. Също така ме интересува от къде мога да купя читави конзоли и разклонителни кутии, с капак, който да надстърча минимално, така че да може да се скрие под шпакловката.
За 3х2,5 навсякъде го намирам по 1,70лв и нагоре.
iliya_i - майстор
Е голяма мъка, да не кажеш, че са от Кабелкомерс. Вземай ги. И имат магазини във всички по-големи градове.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Цени на качествени контакти?Зслужава ли си?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: