Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stefko047 - специалист
Много се извинявам ампеража не съм го измерил правилно обадих се на маЙстора и той ми каза че съм сбъркал бил 10 А.Говорителите трябва да ги свържа с проводници 2 квадрата така ми каза.
Justy - майстор
stefko047 написа:
Много се извинявам ампеража не съм го измерил правилно обадих се на маЙстора и той ми каза че съм сбъркал бил 10 А.Говорителите трябва да ги свържа с проводници 2 квадрата така ми каза.
Квадратурата не трябва толкова заради тока, а за да имат по малко съпротивление кабелите и да губиш мощност. При 10 А можеш да останеш с тези диоди - те все пак имат производствен резерв - волуме - то на МАХ - и отваряй бирата :lol: :prost: \:D/
Тани - модератор
Justy написа:
Тани, като не е включен касетофона - какъв ток ще измери :wink:
Ами шунтира чрез ампермртъра изхода на токоизправителя и ето ти 18 ампера!
Justy - майстор
Бобината на ампермера е нискоомна и той се свързва последователно във веригата. Бобината на волтмера е високоомна и той се свързва паралелно на изтачника. Ако касетофона е изключен както казва моя приятел Георг Симеон Ом - нямаме затворена верига. А ток протича само в такава. В отворена верига можем да измерим единствено напрежението на източника. :)
Тани - модератор
stefko047 написа:
Много се извинявам ампеража не съм го измерил правилно обадих се на маЙстора и той ми каза че съм сбъркал бил 10 А.Говорителите трябва да ги свържа с проводници 2 квадрата така ми каза.
Аз знам как се мери , но посочените стойности в ампери ме навяват на мисълта , че измерването е протекло по описания на два пъти вече от мене начин! За тебе може да е рутина , че като си палиш автомобила трябва да си го изключил от скорост или да натискаш съединителя , но това надали е нещо очевидно за начинаещ шофьор, който няма нито практическа , нито теоретична подготовка ! Ако не ми вярваш , дай на някое дете да запали автомобила , или на някой познат да премери напрежението и тока на една батерия с мултицета! Ако мислиш , че повечето хора правят разлика между ток и напрежение!

Ето ти една желязна логика : "Щом е трифазен ток и е 380V значи тока се мери във волтове , не ми се прави сега на много учен! " Просто си замълчах!

Не е обидно за повечето хора да не знаят как се мери ток и как напрежение , на 90 % никога няма да им се наложи в живота да правят такова измерване , за това ми се стори логично автора на тази тема да е направил именно тази грешка. Това не го прави глупав , а по-скоро неопитен!
Justy - майстор
Тани написа:
Ето ти една желязна логика : "Щом е трифазен ток и е 380V значи тока се мери във волтове , не ми се прави сега на много учен! " Просто си замълчах!
:lol: :lol: :lol:

Разбери ме - нито искам да се правя на велик, нито да разкривам катедра Електротехника :), просто давам елементарни съвети - ако мога да бъда полезен. Доколкото разбирам - касетофона вече свири успешно.
Казах нещо елементарно, което всеки, ако желае може да запомни и ползва - волтмера се включва паралелно на товара, а ампермера - последователно. Включиш ли паралелно ампермера - ще го изгърмиш - правил съм го като начинаещ / изгърмях си чисто новия мултицет С20 донесен ми от съюза - ревеше ми се / :x
Тани - модератор
Е , явно сме колеги :-D :-D :-D и аз си изгърмях моя първия (бях на 11 годинки)! Е , само няколко обхвата на амперметъра , но .... И на сегашния ми (един от трите) ми се случи , но беше от недоглеждане , пък и си имаше предпазител , та лесно го поправих!
stefko047 - специалист
Благодаря на всички изказали свойте компетентни мнения по моя въпрос "как да свържа авто радиокасетофон на 220 волта". Радвам се че ви има защото осъществих една моя идея. Още едно голямо БЛАГОДАРЯ . =D> :yawinkle:

Тема "Как да свържа авто радиокасетофон на 220 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: