• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
cliffburton - специалист
Здравейте!!!
Искам да помоля знаещите и можещите за една ел. схема.

Правя ремонт на апартамента и за кухнята ходих да гледам една чужда кухня за образец. Там си харесах осветлението над мивката но собственика нямаше схема защото беше готово закупен продукт. Намерих къде го продават но ми се видя скъпичко и за това реших да попитам тук ако някой може да помогне....

Осветлението за което говоря е светодиодна лента над мивката но за мен важно е включването и изключването. На горния кухненски шкаф е монтирана светодиодната лента и сензор за движение или фото-клетка(не знам точно) и се включва и изключва с движение на ръката пред сензора. Така дори и с мръсна или мокра ръка може да си светнеш. Предложиха ми схема като за стълбищно осветление но там осветлението светва и после само загасва след определено време а аз искам сам да си го пускам и спирам. Предполагам че на други ще им хареса идеята и ще е полезна.

Благодаря предварително!!!
galin56 - специалист
Не знам дали варианта със самостоятелно изключване не е по-добър. :? Виждал съм в коридорите такива осветления, които светват със датчик за движение, но гаснат сами, примерно 2 минути след като дадения датчик е останал в неактивно положение. Защото всеки път като се раздвижиш и той премигва, но след 2 или 3 минути на пълен покой гаси лампите. А такива които да се светват и гасят от движение аз не съм виждал. То като тръгнеш да миеш чинии ще стане дискотека. Поне така аз си го представям де, може и да не съм прав. А и какво пречи примерно да си свети лампата още 1 или 2 мунити след като си измил чиниите?
докера - специалист
Такива инфрачервени включватели има по уреди в помещения със завишени изисквания за хигиена. Прокарваш ръка пред сензора на 10-тина сантиметра и се включва .
cliffburton - специалист
докера написа:
Такива инфрачервени включватели има по уреди в помещения със завишени изисквания за хигиена. Прокарваш ръка пред сензора на 10-тина сантиметра и се включва .
Точно това имам в предвид. За сантиметри става дума а не както казва galin56 че ще стане дискотека защото той сигурно има в предвид сензор за движение като тези които се слагат в коридори и стълбища и реагират от голямо разстояние.
cliffburton - специалист
VLADO66 написа:
Туй ще да е http://ledmarketbg.com/product/156/infr ... lyuch.html
Мисля че е туй колега но ако може сам да си го изработя..... обаче ми требе схемичка :)
miroton - майстор
Идеята ти е добра,но ще спестиш само 10 лв,а центроването на устроиството кои ще ти го направи.
cliffburton - специалист
miroton написа:
Идеята ти е добра,но ще спестиш само 10 лв,а центроването на устроиството кои ще ти го направи.
Какво имаш в предвид с "центроване на устройството" ???
miroton - майстор
Схемата не всеки път пръгва както трябва,някои път въобще не работи.
cliffburton - специалист
miroton написа:
Схемата не всеки път пръгва както трябва,някои път въобще не работи.
Това най-вероятно означава че имаш такава схема..... :)
Ако е така би ли я публикувал???
  • 1
  • 2

Тема "Молба за една схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: