Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
FM STEREO написа:
Алоуу дечковци стига сте дрънкали глупости,топлата вода отдавна е открита,има си учебници, сядайте и четете. Хубаво,че hidrazin ви е обяснил но няма да го разберете! Учене му е майката :partyman:
Абе моно ли си, стерео ли си ама бая лимони си изял и ти май....има грапавина :)
FM STEREO - специалист
valentino76bs написа:
Абе моно ли си, стерео ли си ама бая лимони си изял и ти май....има грапавина :)
Нямах предвид теб,а дечковците новобранци,които пишат глупости. :partyman:
gogo7777 - майстор
Тука ЧЕЗ слагат 25А бушон за контакти в апартаментните табла. По квартири и хотели бушоните са 10А /за да не включиш нещо, което ще ги набута с тока :wink: /
Ежедневно, ежеседмично, целогодишно, може би целоживотно се опитвам да запаля кабел 3х2,5 със 7-8 киловата товар.....не успявам до момента :wink:

И аз мога на всеки питащ за асмалък да му кажа "вземи си тия или тия електроди" или "викни си заварчик"....щото с висящата конструкция шега не бива или пък "чети чети....." Пресен пример имаме в една тема......челият и учил за това бръщолеви глупости, даже има потдръжници стругари и форумни "майсторчета", които не са чували за опора, а пишат....даже дълго обясняват в своята интерпретация.....Смех :lol:
valentino76bs - майстор
Човек какъв ангажимент има чез мез към нещата след ел мера.Никакъв! 8кв на 2.5 ако го пускаш минути секунди ще остане цял но ако е за по дълго кабела приключва!
PCL82 - майстор
Когато се проектира жилищна ел. инсталация се приема, че тя се ползва от лаици. Предпазителите и ДТЗ ако има такава имат задача да предпазят не само жилището от пожар заради претоварване на кабелите в стената, но и да изключат при различни опасни ситуации след контакта.

Ако се сложи предпазител 25А и се вземе един разклонител в който се включи например микровълнова и пералня или две духалки има риск този разклонител да стане причина за пожар. При 10А или 16А този риск е много по-малък.

Освен това минималното сечение за кабелите на уредите е 0,75мм2 (нередно се продават и 0,5мм2 и по-тънки китайски ментета). При проблем с такъв кабел и преоразмерен предпазител може кабелът да се окаже предпазител, но в ръцете на човек!!!

При подходящ предпазител това е малко вероятно.

Освен това 0,75мм2 къс многожичен кабел издържа до 16А, което пак е съобразено с контактите и допустимите предпазители.

Що се отнася до панелката аз бих взел един двуполюстен АП16А, бих разделил пръстена на два кръга, но само от към фазата, а нулата си остава как в пръстен с цел двойно подсигуряване заради многото връзки. Единият кръг се свързва към единия полюс, а другият кръг се свързва към втория полюс. Важно е да се ползва двуполюсен АП, а не два единични, за да се предотврати риск от токов удар при работа само по единия кръг, съчетано с проблем с нулата.

Тема "помощ за свързване на автоматични предпазители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: