Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
popodopolo - напреднал
Здравейте!Слагам ново апартаментно табло!Искам да попитам по какъв начин трябва да монтирам проводниците!
Взел съм предпазители като главният ще е 40А,за контактите ще са 25,за уредите в кухнята 25А и за осветлението на етажа 16А!
Чета за някакви "гребени" и неща от сорта но не схващам какво точно се пише!
Прилагам снимки на таблото и с какво разполагам!Това бронзовото/разклонител най-вероятно/ си беше в комплект с таблото!Интересува ме къде да го монтирам/има дадена някаква схема от която съдя че трябва да е на гърба на таблото/,какво да монтирам на него/фазата или нулата/!И по какъв начин се свързва другото!

Прикачен файл

DSC03810.jpg

Прикачен файл

DSC03809.jpg
DSC03809.jpg (97.28 KиБ) Видяна 29629 пъти

Прикачен файл

DSC03808.jpg

Прикачен файл

DSC03807.jpg
DSC03807.jpg (78.98 KиБ) Видяна 29629 пъти
miroton - майстор
Връщаш се в магазина от които купи таблото и искаш гребен за 5 предпазителя,а това с болчетата ти е за нулата.Гребена служи за от главния предпазител да разпредели електричеството към другите предпазители.
Имаш кабел да сложиш още 1 токов кръг.
popodopolo - напреднал
miroton написа:
Връщаш се в магазина от които купи таблото и искаш гребен за 5 предпазителя,а това с болчетата ти е за нулата.Гребена служи за от главния предпазител да разпредели електричеството към другите предпазители.
Имаш кабел да сложиш още 1 токов кръг.
Хиляди благодарности колега!Знаех че "нещо липсва" в комплекта!
"Излишния кабел" заминава директно на тавана където ще монтирам бойлер 3 киловата!
А има и още един кабел/2х4кв./ който заминава директно за втория етаж!Там също има апартаментно табло!
пп.Нова партида ток е,нормално ли е отвън да ми сложат предпазител 50А?
Мислех че ще е 63А?

пп.А възможно ли е изпълнение без гребен/а вместо него същото бронзово разклонителче,изглежда ми по-надеждно от гребена а и няма нужда от специални обувки и клещи за пристягането им/
fikata - майстор
пп.А възможно ли е изпълнение без гребен/а вместо него същото бронзово разклонителче,изглежда ми по-надеждно от гребена а и няма нужда от специални обувки и клещи за пристягането им/
Проводникът, по които ти идва фазата от гл.табло ще го вкараш в главния предпазител.От изхода на главния предпазител чрез гребена ще разведеш фазата до другите предпазители от чиито изходи ще захраниш отделните токови кръгове.Гребенът е точно за тази цел -няма нужда от други присъединителни аксесоари.Не се плаши.
С другия проводник от захранването/нулата/ като го свържеш към месинговата шина ще прикачиш нулите от токовите кръгове.
Инсталацията ти е двупроводна и няма нужда от втора шина за "земя" на трети проводник
Ето какво представлява гребена:
Изображение
пп.Нова партида ток е,нормално ли е отвън да ми сложат предпазител 50А?
Ще ти сложат предпазител такъв за каквато мощност си заявил и съответно каквато такса си платил.
popodopolo - напреднал
Златни сте момчета!Живи и здрави да сте! :partyman:
velas - специалист
Дано и ти да си жив и здрав, след като направиш таблото... :roll:
valentino76bs - майстор
leosat varna написа:
Дано и ти да си жив и здрав, след като направиш таблото... :roll:
Тука малко черен хумор,като клетва...хаха..:)
Здравейте колеги искам само да попитам има ли значение за нормалната работа на главния автоматичен предпазител (избрал съм 32А) дали има значение къде е фазата (горе или долу) ,защото няма схема за монтаж на която да пише тук е вход тук е изход... Смисъл има ли значение дали гребена ще е от горе или от долу на предпазителя?

Извинявам се предварително на колегата ,че му цапам темата :)

Благодаря предварително :mrgreen:
iliya_i - майстор
cherenko2 написа:
Здравейте колеги искам само да попитам има ли значение за нормалната работа на главния автоматичен предпазител (избрал съм 32А) дали има значение къде е фазата (горе или долу) ,защото няма схема за монтаж на която да пише тук е вход тук е изход... Смисъл има ли значение дали гребена ще е от горе или от долу на предпазителя?
Няма значение. Както ти е удобно. От значение е само всички предпазители да изключват надолу.
iliya_i написа:
cherenko2 написа:
Здравейте колеги искам само да попитам има ли значение за нормалната работа на главния автоматичен предпазител (избрал съм 32А) дали има значение къде е фазата (горе или долу) ,защото няма схема за монтаж на която да пише тук е вход тук е изход... Смисъл има ли значение дали гребена ще е от горе или от долу на предпазителя?
Няма значение. Както ти е удобно. От значение е само всички предпазители да изключват надолу.
Ясно мерси много :) Живи и здрави

Тема "помощ за свързване на автоматични предпазители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: