Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
За безопасността си прав - утре ще бачкам там където напрежението е 110 000 волта и тока често е над 70 ампера на фаза. Сам си направи сметките за каква мощност става дума.
:partyman:
7.7 мегавата горе-долу без косинус фи. Напрежението си е направо смъртоносно дори от метри разстояние.
hidrazin - майстор
Пич, май наистина не четеш. заболяха ме пръстите да ти го повтарям.
Човека нищо не е сменял - просто е възстановил пътечката !!! И нищо
не е изгорил. Това е станало после.
Относно тия 7,7 MVA ги умножи по три, защото е трифазно. И не е толкова опасно.
Не говорим за метри - 1,20 метра отстояние са приемливи. Е, разбира се да не вали дъжд и ти да не си по джапанки. :lol:
Сутрешно допълнение на свежа чутура:
Този изгорелия резистор единия му край е свързан към този червения, дето си го набедил че е сменян а другия край е към маса.
Веригата е следната - клема 4, червения резистор, изгорелия, маса. От общата точка между червения и изгорелия през черния диод
и резистор от 1кОм отива на базата на транзистора.
Изображение

Та май някой "майстор" е объркал свързването на стълбищния автомат и на клема 4 е свързал не бутоните, а нещо друго. :-D
Ако ти се занимава си преправи тази част от схемата така и ще работи.
Изображение

:partyman:
lz1tar - специалист
Я,не се занимавай със щуротии един нов автомат е 10лв,един съвет- дори и да успееш да го ремонтираш няма да изкара много,на въпроса защо -понеже е с интегрална схема.Сменях един такъв на блок с 80апартамента ,първия го бяха купили те изкара 2 месеца,фалира вторият беше същия модел живот 2 месеца хем управляват контактор,хаиде нов от другите модели с транзистори-2 година няма мърдане.От любопитство разчовърках дефектиралите и двата потеглиха след смяна на интеграла
shadow__01 - майстор
lz1tar написа:
От любопитство разчовърках дефектиралите и двата потеглиха след смяна на интеграла
Имам работещи, не ми трябва,че да купувам. Любимият ми е един едновремешен изпълнен с таймер 555 в режим monostable. Захранването му е през трансформаторче. Единствения му проблем беше нагоряла контактна система в релето.
На този както си писал, ще сменя чипа, но не знам с кой точно от тези двата?
http://elimex.bg/product/1631/lm311n-upc311-8kr.html
http://elimex.bg/product/15906/1ca311-dil8.html
Има и още нещо.Снощи проследих схемата пътечка по пътечка спрямо тази схема която бях намерил. Оказа се, че не са съвсем еднакви. Имат прилика на около 90%. В схемата не е описан изгорелия резистор и на моята платка 5-ти крак на чипа не е свързан никъде, а на схемата е свързан. Имаше и нещо с 1-ви крак, но го забравих. Един два резистора не съвпадат по стойност, но в основни линии е горе долу тази схемата.
hidrazin - майстор
и на моята платка 5-ти крак на чипа не е свързан никъде, а на схемата е свързан
И в коя схема 5-и крак е свързан? И какво има с първи крак?
Имаше и нещо с 1-ви крак, но го забравих.
Който забравя да си записва.
:partyman:
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
И в коя схема 5-и крак е свързан? И какво има с първи крак?
:partyman:
Явно съм бил изморен и не съм забелязал. И на схемата не е свързан никъде.
За 1-вото краче няма нищо различно освен тази спойка намираща се точно под корпуса на чипа. Там няма елементи.
Прикачен файл:
ALIM30512.jpg
ALIM30512.jpg (71.39 KиБ) Видяна 5896 пъти
hidrazin - майстор
Правилно е че няма елементи под чипа, ама ако забелязваш има запоен някакъв извод.
Това е мост към другата спойка точно под тази оградена е червено и всичко си идва на мястото.
Първи крак е свързан с четвърти. С една дума на маса. Точно по схемата.
Само като си помисля колко хляб ще трябва да изядеш и ме заболява главата. :shock:
Лошото е че и не четеш какво ти пишат хората и си пееш твоята песен. Относно изгорелия резистор
по-нагоре съм ти драснал схема извадена от ТВОИТЕ снимки.
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на пон окт 22, 2012 11:21 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
hidrazin написа:
Правилно е че няма елементи под чипа, ама ако забелязваш има запоен някакъв извод.
Това е мост към другата спойка точно под тази оградена е червено и всичко си идва на мястото.
Първи крак е свързан с четвърти. С една дума на маса. Точно по схемата.
Само като си помисля колко хляб ще трябва да изядеш и ме заболява главата. :shock:
Лошото е че и не четеш какво ти пипат хората и си пееш твоята песен. Относно изгорелия резистор
по-нагоре съм ти драснал схема извадена от ТВОИТЕ снимки.
:partyman:
Хидразине, :prayer: за търпението. Аз на второто му мнение вече си слагах примката.
hidrazin - майстор
Пич, няма начин. И ние сме били новобранци, а тези ще ни сменят някой ден.
Нека да са малко по-качествени. Те и без това даскалите вече на нищо не ги учат,
пък има някои дето са си жадни за знания. Може пък и от това гнездо птиче да изхвръкне.
Поне има наченки.
:partyman:
MamaMy - майстор
За наченки на жажда, има да, но не за знание. Показват абсолютно самочувствие без грам покритие. Напоследък толкова рядко проблясва нещо в тези гнезда, че ще речеш, че е нещо крадено от свраките :?

Тема "Поправка на стълбищен автомат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: