Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
shadow__01 - майстор
cvetanmu написа:
Капацитетмер или смяна.
Благодаря много за предположението. Точно то се оказа, че е проблема. Имах един същия кондензатор свален от едно гърмяло фотореле и всичко тръгна нормално. Чипа е на цокъл и се сменя с два пръста когато се налага. Ето и снимки на изделието след поправката.
Прикачен файл:
ALIM3063.jpg
Прикачен файл:
ALIM3066.jpg
Прикачен файл:
ALIM3068.jpg
Минималното време се оказа, че не е 30 а 40 секунди, но това няма такова значение.
Благодаря за помощта още веднъж!
vk - специалист
колега shadow - имам един стълбищен автомат - ACE-5 , на фирма "импулс"-Габрово, да ти го дам за поправка - мераклия си виждам.
Изображение
shadow__01 - майстор
Да използвам темата си докато съм на вълна стълбищни автомати да попитам някой от поколенията преди мен да ми поясни как се свързва този стълбищен автомат от не знам си коя година.
Прикачен файл:
ALIM3070.jpg
Прикачен файл:
ALIM3072.jpg
Прикачен файл:
ALIM3073.jpg
Прикачен файл:
ALIM3074.jpg
Прикачен файл:
ALIM3077.jpg
Нищо не знам за него. Капака му го няма и няма схемата му на свързване. Подобна е да този горния пост, но не съм сигурен къде се подава фазата, защото и на 1-ва и на 2-ва клема има свързан контакт от релето и елемент отиващ на някъде.
Дори не знам дали работи. Учудих, се че няма нито един транзистор в него?
Ако заработи бих искал да му сменя релето с някое по-съвременно. На колко волта е това едновремешно изпълнение?
cvetanmu - специалист
Не му сменявай релето - ето тук се вижда схемата на свързване.

Прикачен файл

DSC017121.jpg
hidrazin - майстор
Колегата cvetanmu ме е изпреварил и ти е дал схемата. Нищо не му сменяй на това реле.
Не му и рябват транзистори. Оная лампичка върши цялата работа и ако не прекъсне оня червения
калпав български кондензатор е почти вечно и не се бои от пренапрежения и токови удари толкова,
колкото новите боклуци с транзистори и че чак чипове.
:partyman:
shadow__01 - майстор
Благодаря за схемата. Достатъчно беше да кажете, че е същата, но няма знаение.
Пуснах го и както се очакваше не работеше.
Когато подам сигнал за включване лампичката светва силно и веднага изгасва. Когато задържа жичката светва силно и за стотни от секундата светлината и намалява. От какво може е проблема при този модел автомати?
hidrazin - майстор
Ти да не си намерил кашон с бракувани АС-та? :lol:
Отговора го знаеш - червения С или по-малко вероятно бобинката на релето.
На нея пише колко ома е. Мериш.
:partyman:
shadow__01 - майстор
Ще сменям кондензатор пък дано тръгне. Ама ще е чак в понеделник. Харесал съм си същия http://elimex.bg/product/2888/c2-2m-250v-mpt.html, но утре е неделя и магазина не работи.
Бобината я мерих и ми я изкара около 10 килоома някъде. Вероятно има паралелно свързани елементи.
Не, нямам кашон с AC-та. Този е последния автомат който чака за ремонт освен ако не ми попадне някой друг. Всички други които имам работят.
hidrazin - майстор
Щом бобината на релето ти е показала 10к е твърде вероятно да си е заминало.
Ако имаше паралелно свързани елементи щеше да ти покаже по-малко от 3550 ома.
:partyman:
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
Щом бобината на релето ти е показала 10к е твърде вероятно да си е заминало.
Ако имаше паралелно свързани елементи щеше да ти покаже по-малко от 3550 ома.
:partyman:
По-точно 10.77k, но все тая. Какво да го правя ако е прекъсната?
Няма да тръгна да я пренавивам, тя е 14 000 навивки все пак.
Напрежението на изводите на бобината е около 78-80V мерено на променливо при подаден сигнал за включване. Възможно е да минава през диод и да е изправено, но за всеки случай го мерих на променливо.

Тема "Поправка на стълбищен автомат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: