Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lz1tar - специалист
Някой има ли схемата на старите асансьори монтирани в панелките.Интересува ме какви напрежения има в бутониерата.Минусът би трябвало да е на корпус и още нещо когато меря по клемореда трябва ли вратата да е затворена.трябва ми 12 волта да захрани четец за контрол на достъп
diss - специалист
Дай повече инфо за асансьора. Доста често в старите български асансьори, операивното напрежение е 48V DC.
lz1tar - специалист
Знам ,че на бутона Стоп трябва да има 48волта ,но за да стане 12 трябва да го изправям с ценер,а ми е по-лесно с 7812,не че не мога да взема 220 от лампата и с траф да го сваля на 18,но щом се е стигнало до контрол на достъп ,значи някои не плащат и ще вземат да трошат и така интересува ме на кой кабел в бутониерата има 36 волта и като меря трябва ли вратата да е затвоена,иначе асансьора е стар модел,пише 3 лица или 250кг
hidrazin - майстор
Защо се занимаваш с неща които не са твоя работа? Още пък повече като чета какво пишеш:
но за да стане 12 трябва да го изправям с ценер
Какво ще изправяш с ценер? И какво ще ти е по-лесно със 7812. С този стабилизатор не можеш
да направиш 12 волта нито от 36, нито от 48 волта. Защо - отговори си сам. И лампата не е на 220 волта.
Освен това НЯМАШ НИКАКВО ПРАВО ДА БЪРНИКАШ ТАМ !!!
НАРЕДБА ЗА БЕЗОПАСНАТА ЕКСПЛОАТАЦИЯ И ТЕХНИЧЕСКИЯ НАДЗОР НА АСАНСЬОРИ
Та ако имаш необходимата квалификация въобще няма да задаваш такива въпроси.
Значи я нямаш. Тогава бъди така добър и не бърникай.
Чл. 7. (3) (Изм. - ДВ, бр. 70 от 2006 г.) Ползвателите са длъжни незабавно да спрат ползването на асансьорите, които се поддържат, ремонтират или са преустроени от лица, които не са вписани в регистъра по чл. 36, ал. 1 ЗТИП като извършващи поддържане, ремонтиране и преустройване на асансьори.
:partyman:
lz1tar - специалист
С 7812CV от 36 не може да се стабилизира на 12,я вземи пробвай и след това се изказвай,ако можеш да дадеш някакво инфо добре,ако не лека нощ.
Junak - майстор
lz1tar написа:
Знам ,че на бутона Стоп трябва да има 48волта ,но за да стане 12 трябва да го изправям с ценер,а ми е по-лесно с 7812,не че не мога да взема 220 от лампата и с траф да го сваля на 18,но щом се е стигнало до контрол на достъп ,значи някои не плащат и ще вземат да трошат и така интересува ме на кой кабел в бутониерата има 36 волта и като меря трябва ли вратата да е затвоена,иначе асансьора е стар модел,пише 3 лица или 250кг
Ееее, щом можеш да изправяш със 7812 или с ценер =D> =D> =D>
lz1tar - специалист
Мога и с чука,лека нощ благодаря за изчерпателните отговори,за господа теоретиците-философи-от мен да мине-LM2576
shadow__01 - майстор
Има доста видове стари асансъори. Почти цяла книга са само схемите им. Едва ли знаеш точно кой модел е този за който пишеш. В някой дори няма изправено напрежение в оперативната верига, при други има. Ако си твърда глава и все пак си решил да правиш нещо по-добре направи отделен изправител с трансформатор и гретц и тогава използвай 7812. Ако дойде фирмата по поддръжка не знам дали ще е редно да ти гледат самоделното изпълнение с контрола на достъпа.
Не можеш да ползваш директно 7812, защото максималното входно напрежение трябва да е до 35V (http://in.answers.yahoo.com/question/in ... 048AARecGl).
Относно вратата: Не знам дали си гледал схеми на асансъори, но на всичките видове стари на всяка врата има краен изключвател. Всички крайни изключватели са свързани последователно и дори една врата да има отворена не може да тръгне двигателя. Със затварянето на вратите и задействането на изключвателя на пода на кабината (чрез теглото ти като стъпиш в нея например) управлението се предава на бутониерата вътре в кабината. Тогава трябва да имаш всички напрежения които са предвидени по схема му за бутоните.
lz1tar - специалист
Шадоу,благодаря за инфото и аз предполагах,че напреженията трябва да ги има след като е затворена вратата.А на LM7812 съм подавал +38волта и го стабилизира на 12 и е работил 1 година и след това гръмотевица му видя сметката.
lz1tar - специалист
Господа юнаци и т.н.,има един справочник Аналогови интегрални схеми,издаван е преди 1989г,явно ЕГН-тата ви започват със7 или 8 и не сте го виждали.Та в часта стабилизатори какво пише-Lm7812HV ,MHV допускат входни напрежения до 60волта.Има го в Замундата,торента е кръстен Електротехника,в него е качен и Наръчникът на Клисарови и много други справочници и учебници.Четете и се образовайте.

Тема "Eл.схема на старите български асансьори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: