Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zmiori - специалист
ozimen написа:
Повдигам темата на колегата ,за да питам без да пускам нова тема.Каква може да е причината термозащитата на бойлер елдом океан в рамките на 30 дни ми изключи за втори път.Видимо няма нагар и стопени жици.Веднъж гаранционно е сменян реотан ,но това бе преди година.И двата пъти я включвам от малкото бутонче върху нея.Днес намалих терморегулатора малко и ще наблюдавам натам дали ще изключи пак.Дайте предложение какво да погледна ,че да не стане беля? :?
Сменяй терморегулатора. Примен бе така няколко пъти. Имам часовник които се вклчва в 3 сутринта и изключва в 4:30. ставам едната сутрин и гледам бойлера прегрял доста повече от нормалното. Вечерта детето се къпа и включи боилера ръчно и забравихме да го исключим около час бе загрял нормално на сутринта като станах пак загрял повече от нормалното намалих го доста на следващата сутрин пак същото добре че съм с часовник. Закупих си нов регулатор и вече 3-4 месеца няма мърдане от зададената.
Контакторите имат склонноста да залепват и за това не съм фен на това всички чаркалаци да се прекарат в оперативната. Оставям поне термо зашитата да е на силовата верига.
ozimen - специалист
Май ще излезе терморегулатора.Като завъртя врътката за намаляне на температурата на минимум бойлера не изключва а си мисля,че трябва да изключи.Правилно ли разсъждавам?
zmiori - специалист
Още вчера ти казах сменяй го. Цената е 14-15 лева.
valentino76bs - майстор
ozimen написа:
Май ще излезе терморегулатора.Като завъртя врътката за намаляне на температурата на минимум бойлера не изключва а си мисля,че трябва да изключи.Правилно ли разсъждавам?
Има модели терморегулатори който като не са загрети на минимума не изкл'чват.
thinkpad - майстор
Връщам темата. Имам бойлер Елдом с термозащита, която често изключва(поне по мои представи). Сондата на термозащитата се намира на същото място, където е и сондата за терморегулатора. Терморегулаторът изключва нормално - щраква както си му е реда, включва когато температурата падне, отчита същата.
Термозащитата представлява това ЦЪК Чудя се - дали има котлен камък по нагревателя и прегрява или както предполагам - просто дефектирала защита? Защото няма логика терморегулаторът и термозащитата да взимат данни за температурата от едно и също място, регулаторът да работи, а защитата да изключва често.
DMN - майстор
Ами за да си сигурен в термозащитата, извади я и потопи сондата в някакъв съд с вода и започни да я нагряваш. Трябва да имаш и термометър за да следиш температурата на водата и да видиш при каква температура изключва - по принцип трябва да изключи малко преди да заври водата(ако не разполагаш с такъв термометър). Изпробваш я няколко пъти. Аз така съм правил.
thinkpad - майстор
DMN написа:
Ами за да си сигурен в термозащитата, извади я и потопи сондата в някакъв съд с вода и започни да я нагряваш.
Така и направих. Наканих се, въпреки че общо взето честно да си призная малко ме мързеше и за това почнах да правя диагностика на "око". Термозащитата е наред, терморегулаторът сложен на максимална степен не сработва дори когато водата започва да кипи, при положение когато термозащитата отдавна е сработила.Ако бях го байпаснал щях да направя бомба. НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ байпас на термозащитата!!!! Мерих температурата на водата с термодвойка. Прост и лесно приложим съвет, който ме подсети. От името на всички читатели - благодаря.
FM STEREO - специалист
Q написа:
Мерси, сложих я. А за сондите, тази на терморегулатора я сложих първа до края (имала накрая удебелена част, не бях обърнал внимание) и после спираловидната на защитата докъдето можа да влезе. Това правилно ли е? Терморегулатора работи нормално, проверих го вече.
Обратното е. Първо се слага сондата на термозащитата и после сондата на терморегулатора. Топлата вода винаги бяга горе в балона,ако се случи така,че трморегулатора не изключи, при така монтираните от теб сонди,термозащитата няма да може да изключи,или ще се забави нейното действие!
Hoвoceлckи - майстор
Прикачен файл:
старичко.jpg
старичко.jpg (46.82 KиБ) Видяна 3667 пъти
:wink: Карай, на някого в бъдеще може и да е полезно :partyman:

Тема "Въпрос за термозащита на бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: