Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
Да,знам че поста е стар,попаднах на него случайно чрез търсачката на Google,но реших да репликирам за да бъде полезно в бъдеще на някой.
valentino76bs - майстор
FM STEREO написа:
Q написа:
Мерси, сложих я. А за сондите, тази на терморегулатора я сложих първа до края (имала накрая удебелена част, не бях обърнал внимание) и после спираловидната на защитата докъдето можа да влезе. Това правилно ли е? Терморегулатора работи нормално, проверих го вече.
Обратното е. Първо се слага сондата на термозащитата и после сондата на терморегулатора. Топлата вода винаги бяга горе в балона,ако се случи така,че трморегулатора не изключи, при така монтираните от теб сонди,термозащитата няма да може да изключи,или ще се забави нейното действие!
Оригинално бойлера /поне елдом/ най горе е терморегулатора после е защитата!
FM STEREO - специалист
valentino76bs написа:

Оригинално бойлера /поне елдом/ най горе е терморегулатора после е защитата!
Да имаш право,на Елдом е така,вероятно и при другите трябва да е така. Грешката е моя,моля за извинение.
emo69 - напреднал
Последно кое първо се вкарва? Кабела на термозащитата трябва ли да се развие, за да влезе максимално навътре? Благодаря!
tzetz009 - специалист
Това , на което ти му викаш "кабел" всъщност представлява финна тръба :shock: !!! Завършекът и в повечето случаи е оформен като плътна спирална навивка , която не трябва да се разпъва(разтяга) !!! Дължината и е предостатъчна , но се притеснявам защо не го знаеш ! Предполагам си с бойлер TESY . При тях съм виждал краят на тръбичката насмотан на четири ката и катовете прихванати с една лепенка . Не махай лепенката и остави краят както си е !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
emo69 - напреднал
Благодаря за отговора! Не съм се занимавал досега с бойлери,но винаги има първи път. Бойлера е на Елдом. Смених нагревателя, но забравих коя сонда се вкарваше първа. :-)
rado_ev - специалист
Първа се вкарва сонтада на терморегулатора, втора се вкарва сондата на термозащитата.
Здравейте. След смяна на термо защитата, бойлера Елдом загрява макс до 40 и няколко градуса.
Andri01 - майстор
Щом не можеш да се справиш и питаш,значи не си наясно с системата. В бойлера има термо-защита и терморегулатор! Търси човек,който наистина разбира от тези неща,НЕ всезнайко. Защото утре може въобще да не изключи и после ще те четем по весниците.
SUZUKI - напреднал
Здравейте
За да не отварям нова тема. Моят бойлер е 3 kw 80л хоризонтелен на Елпром на повече от 20г.
Три пъти сменях термозащитата и всеки път буксата на фазата на входа на защитата се е нагрявала и нита на крачето
е разтопило пласмасата и пластината се е разместила и изкл. захранването.Проверих термопластината работи.
Замерих напрежението в мрежата-222в, при вкл. бойлер на входа му -218в.Тока е много голям ток около 15А, а защитата е 16А.
Самата връзка не съм я проверявал дали е хлабава.Смятам да го сваля и да сменя нагревателя с 2kw, да го почистя и да
подменя окабеляването или да купяу нов 60л ако има такъв хоризионтален.
Ако някой има друго мнение нека да сподели.
Благодаря.

Тема "Въпрос за термозащита на бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: