• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
miroton - майстор
[quote="valentino76bs"] но явно нямаш необходимите знания което не е чак ...толкова болка .

И аз имам един телевизор ЛСД за ремонт да пускам ли тема :lol:
valentino76bs - майстор
miroton написа:
valentino76bs написа:
но явно нямаш необходимите знания което не е чак ...толкова болка .

И аз имам един телевизор ЛСД за ремонт да пускам ли тема :lol:
Тука има болка и то а.... :lol: ... 700 ,800 срещу 50 лева има няма.Аз взех да си мисля вече да му го взема на момчето явно найстина му е тръпка и няма възможност да си купи и да го оправим все ще намеря някой за каузата да го направи без пари,но ще изчакам още малко ама той ще го превърне в ... с тея опити.
shadow__01 - майстор
valentino76bs написа:
Тука има болка и то а.... :lol: ... 700 ,800 срещу 50 лева има няма.Аз взех да си мисля вече да му го взема на момчето явно найстина му е тръпка и няма възможност да си купи...
Мога да си купя, но в момента съм безработен и нямам кой знае какви приходи. Ако си купя ново рискувам, защото не всички модели стават за преработка.
Това като го бях преработил си работеше и свистеше при ниските напрежения.Изведнъж спря и това му беше. Махнал съм повечето ценери, за да не сработва защитата при напрежение над нормите му за които е пригодено. Работеше при откачен четвърти пин на чипа свързан към минус през резистор и откачен свързан към регулаторна схема пин 1. Нямаше автоматичната защита от късо, но работеше. Сигурен съм, че е някоя дреболия за 10 минути ремонт с поялника ама като не знам кое може да е.
Сега съм го върнал в първоначалната му функция без преработка. Запоил съм 1 и 4 пин обратно на местата им за да мога да спазвам методика при поправката му без да се бъркам кое съм базикал и кое не. Сега все едно нормално захранване без някой ценерови диоди към минус.
nikolaytatarov - специалист
Би ли обяснил за какви ценери говориш,това е импулсно захранване нещо не ти разбирам обясненията ,а и наясно ли си всяко краче на интегралната схема за какво служи,много е важно.
shadow__01 - майстор
nikolaytatarov написа:
Би ли обяснил за какви ценери говориш,това е импулсно захранване нещо не ти разбирам обясненията ,а и наясно ли си всяко краче на интегралната схема за какво служи,много е важно.
Извинявам се объркал съм се по вида на корпуса. сега се загледах по схемата. Високочестотни диоди, не ценерови. Чипа горе-долу го научих покрай всичко това, но не можах да намеря информация на кой пин какво напрежение трябва да има при нормална работа и ако липсва някое напрежение или е по-малко къде е проблема.
nikolaytatarov - специалист
Напреженията с какво ги мериш,това е импулсно захранване ,трябва си осцилоскоп.
shadow__01 - майстор
Дайте само акъл лесно ли е да се премахнат всички защити по ток и напрежение и да работи без тях само за опит? Това беше схемата:
Прикачен файл:
codegen-350-atx-schaltplan.gif
codegen-350-atx-schaltplan.gif (38.53 KиБ) Видяна 1806 пъти
sstefanov - майстор
Защо мислиш, че защитите сработват и като се махнат ще тръгне?
Ако наистина е така, като ги махнеш ще гръмне. Работата на защитите е да защитават.
shadow__01 - майстор
sstefanov написа:
Защо мислиш, че защитите сработват и като се махнат ще тръгне?
Ако наистина е така, като ги махнеш ще гръмне. Работата на защитите е да защитават.
Да гръмне, поне да знам, че за нищо не става вече.
Щях да правя другото, но като го знам, че на 10А изключва защитата му и се отказах.
sstefanov - майстор
Ти още ли си мислиш, че ще го подкараш? Още преди 2 седмици ти казах:
sstefanov написа:
Няма да тръгне, не се мъчи.

Весела Коледа! :rock:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "ATX захранване поправка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: