Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
karoto - специалист
Здравейте на всички. Имам голям проблем с боилера.Ще се опитам да бъда кратък и ясен :wink: Бойлерът е Дипломат с анодна защита та проблемът е, че искри от меката връзка на топлата вода
и от там самата връзка потича. Посъветваха ме да направя мост между началото и краят на меката връзка. Нямаше проблем около година, но вчера пак протече от меката връзка. Интересното е, че при допир на трабата където съм направил моста е топла при положение че няма топла вода в бойлера :? също така и цетралният кран на ВиК също е топъл /само той/ :shock: Когато се опитах да развия меката връзка почна да искри и крушките в къщи да мигат.
Дано съм бил ясен, моля помагайте
fikata - майстор
Проверка на състоянието на връзките на нулата.Бойлерно табло,етажно табло,главно табло.
Проверка от енергото за състоянието на нулата в сградното отклонение от мрежата.
hidrazin - майстор
http://infomreja.bg/myj-zagina-ot-tokov ... -7800.html
Играчка - плачка. Който те е посъветвал за моста на меката връзка трябва :axe: .
Каквото и да правиш по бойлера му спирай тока. Вероятно имаш цъфнал нагревател
и (или) лошо зануляване (заземяване). Не знам каква ти е инсталацията. Ако не си
много наясно по-добре ползвай жокер - обади се на приятел.
:partyman:
karoto - специалист
Дано съм разбрал правилно :? Да проверя дали са здраво вързани нулите на бойлерното табло, бушонът на бойлера в апартамента и на главното табло така ли?
karoto - специалист
hidrazin написа:
http://infomreja.bg/myj-zagina-ot-tokov ... -7800.html
Играчка - плачка. Който те е посъветвал за моста на меката връзка трябва :axe: .
Каквото и да правиш по бойлера му спирай тока. Вероятно имаш цъфнал нагревател
и (или) лошо зануляване (заземяване). Не знам каква ти е инсталацията. Ако не си
много наясно по-добре ползвай жокер - обади се на приятел.
:partyman:
Бойлерът беше нов като го слагах. Навярно проблемът е бил и преди това защото беше вързан към ВиК инсталацията с траби. След като сложих меките връзки се появи проблема :?
Към бойлера вървят три кабела фаза и две нули,но до колкото си спомням ако не свържа едната нула към балона на бойлера проблема изчезва :?
hidrazin - майстор
Не ти е проблем бушона - ако е той въобще няма нищо да загрява. Провери връзката на нулата с корпуса
на бойлера. Също така провери и връзката на нулата в таблото на същия кабел. Надявам се че нулата между
таблото и бойлера не се прекъсва никъде по пътя? Всичко това при изключен бушон на бойлера !!!
После махаш моста, включваш и само гледаш отдалеч дали ще искри без да пипаш!
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Коментирали сме го във форума - губи ти се нулата някъде по трасето - Фиката ти е казал къде да търсиш. При това положение веригата се затваря през стоманения водопровод и през меките връзки. Веднага извикай ел.специалист и открийте и отстранете проблема!
zz_stefanov - майстор
Типична, но много опасна ситуация. Има вероятност инсталацията на дома ти да е получавала нула през тази мека връзка. Проверка трябва да се направи на всички нули от електромерното табло до теб. Нула/земя се проверява задължително при изключено захранване защото (както при тебе се е случило) когато не е свързана добре може да се офази и да те убие. Лошото е, че може да се офази и от някой съсед, зависи къде точно е проблема. На теб ти се е разминало, засега.
alsted - майстор
karoto написа:
... ако не свържа едната нула към балона на бойлера проблема изчезва :?
Можеш ли да премериш колко волта е напрежението, когато "едната нула" не е вързана, между нея и корпуса? Какво става с "тока" у вас - намаляват ли примерно крушките видимо силата на светене в момента на прекъсване на "въпросната"нула"? Каква е консумацията ти - имаш ли вкючени големи консуматори?
Във всички случаи имаш повдигане потенциала на нулата спрямо земя поради лоша връзка. Бързото й намиране е важно!
karoto - специалист
alsted написа:
karoto написа:
... ако не свържа едната нула към балона на бойлера проблема изчезва :?
Можеш ли да премериш колко волта е напрежението, когато "едната нула" не е вързана, между нея и корпуса? Какво става с "тока" у вас - намаляват ли примерно крушките видимо силата на светене в момента на прекъсване на "въпросната"нула"? Каква е консумацията ти - имаш ли вкючени големи консуматори?
Във всички случаи имаш повдигане потенциала на нулата спрямо земя поради лоша връзка. Бързото й намиране е важно!
Съжалявам, но в момента съм в Пловдив. Ще проверя като се прибера в Смолян.
Весели пазници на всички :wink:

Тема "Голям проблем с бойлера или с тоците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: