• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
lubovan написа:
Електромотора е закачен на компресор от Зил 130, на трифазен ток работи перфектно.Към монофазната мрежа стига до 3 атмосфери и се товари, почти спира.Опитите са правени с работни кондензатори 100uF + 70uF.Някъкви предположения?
Тоя филм хич няма да се прожектира възможно най лоша идея за компресор!
Трифазния ток не ми е вкъщи, затова искам да го направя на една фаза.Май нещата клонят да се сложи голям монофазен мотор, защото след проба на 1,5kW такъв нещата стоят по същия начин.Помпа до 3-4 атмосфери и гасне.
valentino76bs - майстор
lubovan написа:
Трифазния ток не ми е вкъщи, затова искам да го направя на една фаза.Май нещата клонят да се сложи голям монофазен мотор, защото след проба на 1,5kW такъв нещата стоят по същия начин.Помпа до 3-4 атмосфери и гасне.
Като е монофазен си има центробежен изключвател и ще се получат нещата.Вече каква мощност ще си прецениш сам!
Цецо - специалист
Трифазния ми двигател има 6 извода , които нямат никакво обозначение.С мултицет определих изводите на трите бобини.Ясна ми е схемата на свързване в триъгълник с работен кондензатор.Има ли значение в каква последователност ще свържа трите намотки ?
iliya_i - майстор
вт ное 20, 2018 7:32 pmЦецо написа:
Трифазния ми двигател има 6 извода , които нямат никакво обозначение.С мултицет определих изводите на трите бобини.Ясна ми е схемата на свързване в триъгълник с работен кондензатор.Има ли значение в каква последователност ще свържа трите намотки ?
Има значение. В зависимост от това ще върти наляво или надясно. Но това може да се установи и опитно.
valentino76bs - майстор
вт ное 20, 2018 7:32 pmЦецо написа:
Трифазния ми двигател има 6 извода , които нямат никакво обозначение.С мултицет определих изводите на трите бобини.Ясна ми е схемата на свързване в триъгълник с работен кондензатор.Има ли значение в каква последователност ще свържа трите намотки ?
А знаеш ли началото и края на всяка една намотка?
Цецо - специалист
Не.Как да ги открия.
swissmad1 - специалист
ср ное 21, 2018 7:59 pmЦецо написа:
Не.Как да ги открия.
Така:
https://www.youtube.com/watch?v=J_NGlRs ... 9l21P&t=0s
Krass - майстор
С една батерия е по-лесно и безопасно.
valentino76bs - майстор
ср ное 21, 2018 7:59 pmЦецо написа:
Не.Как да ги открия.
Няма ли нещо което да ги сортира като тройки цвят, бандаж нещо си там?Ако няма има информация в нета как да ги определиш!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Трифазен двигател като монофазен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: