• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
markov_75 - специалист
Прикачен файл:
а.jpg
а.jpg (79.03 KиБ) Видяна 43974 пъти
Здравейте!Бях повдигнал темата,но в раздел дърводелство за което се извинявам.Та въпросния двигател го закупих като трифазен,но понеже нямам трифазен ток в един сервиз ми го направиха на монофазен като му сложиха един кондензатор по тая схема,но свързан на звезда.Та въпроса ми е-ако го свържа на триъгълник,както ме посъветваха в раздела по дърводелство,схемата с кондензатора същата ли трябва да остане?
moimoimoi - майстор
дай една снимка на табелката на двигателя

Прикачен файл

3P-1P_att-43afd4c7d12c8220V[1].gif
3P-1P_att-43afd4c7d12c8220V[1].gif (9.93 KиБ) Видяна 43960 пъти
markov_75 - специалист
Прикачен файл:
14375219_4_585x461.jpg
14375219_4_585x461.jpg (18.13 KиБ) Видяна 43955 пъти
За съжаление не всичко се вижда.
fikata - майстор
Свържи го на триъгълник.От табелката се вижда,че 220V трябва да се подава на намотка,когато е свързан в триъгълник.Така намотката получава номиналното си напрежение и мощността и въртящия момент на двигателя в монофазна мрежа са много по големи отколкото при свързване на намотките в звезда.
markov_75 - специалист
Аз ще го свържа в триъгълник,но по коя схема.Тази която съм показал или тази на moimoimoi.И нещо не ми е ясно какъв е този реверс от неговата схема.
moimoimoi - майстор
реверса е ако искаш да му обръщаш посоката,ако няма нужда се връзва към една от двете намотки в желаната посока
markov_75 - специалист
Аха,вече ми е ясно.Но както и да го вържа няма да има същата мощност и обороти както на трифазен ток,нали?
markov_75 - специалист
Ясно,ще се купува монофазен.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Трифазен двигател като монофазен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: