• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
romanpm - майстор
teon Аз помпя гума на колело за секунди и тръгвам :roll: ще ми е интересно за колко време я помпиш ти с тоя пожарогасител и кога ще осъзнаеш че ти е излишен :wink:
teon - специалист
gozilla написа:
внимавай с налягането защото нали знаеш че тенекията на пожарогасителя е кажи речи дебела колкото вестник!
...нямах друг подходящ съд в момента :? ...в един друг форум бях писал зов за помощ :) - някой да ми хариже една бутилка за еднократно ползване от фреон, ама никой не се отзова тогава...за всеки случай сложих един предпазен клапан...
romanpm написа:
за колко време я помпиш ти с тоя пожарогасител и кога ще осъзнаеш че ти е излишен :wink:
...съзнавам го, малък е по обем наистина и значението му като резервоар е нищожно...по-скоро идеята ми беше да се ползва като съд в който допълнително се сепарират вода и масло и в тая връзка не смятам ,че ще е излишен...обаче реализацията с тоя пожарогасител пак е малко ялова, :mrgreen: понеже долното му дъно е изпъкнало и трябва да му мисля начин за отвеждане на конденза странично а не в най-ниската точка...абе с тея налични материали пълно щастие няма :lol: ...
romanpm - майстор
teon: съзнавам го, малък е по обем наистина и значението му като резервоар е нищожно...
:shock: Грешиш , голям е ! Пробвай за колко време правиш 2 бара ... :wink: моята задна гума е 2,5 :roll:
nv952 - майстор
Случайно намерих темата и се сетих че имам един хладилник Аристон.И още 1 компресор в мазето-За него не съм сигурен дали бачка ама не ми се ходи да ровя и да мера намотките. :cool:
Та за хладилника съм сигурен,че бачка.По спомен не го ползваме от 2005г.Имаше проблем със охлаждането.Като се пусне,часта на хладилника изобщо не захладнява.Направо си е стайна температура,но пък камерата става като хладилник.... :?
Сега според мен това не се дължи на компресора. :?:
Иначе всичките му кабелаци са на място и направо бутам в контакта. :wink:
Искам да питам само,тръбичките с ножовката ли да ги резна или със секачите/ножица за ламарина?
Иначе ще го ползвам основно за помпене на гуми и за един басейн от тия за по 300лв.Мисля да взема такъв. :roll:
Дали ще може да го помпи...все пак са много литри въздух не е като гумата.
Мисълта ми е да не изгори но постоянната работа.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
romanpm - майстор
С ножовка или диск иначе ще премачкаш тръбата , от едната смуче /монтирай филтър/ .Няма да изгори , но ще чакаш дълго , вътре има два пръста масло имай предвид че след като е отворен ще се губи по малко :wink:
nv952 - майстор
:) Ок. Тук намерих един компресор в разглобен вид и долу горе ми стана ясно.
Утре ще го сваля от хладилника. :partyman:
пп забравих линка :-D
http://vbox7.com/play:cbe31d7c
[vbox]www.vbox7.com/play:cbe31d7c[/vbox]
puxli - помощник
MrMurdjo написа:
Колеги, да не пускам нова тема, съживявам тази.
Сдобих се случайно с аналогичен агрегат на завод А. Иванов. Монофазен компресор 1100 Вата, произведен 1989 г. Сега се сещам, че трябваша да запиша и точния модел. Отдавна търся такъв, защото искам да го ползвам като компресор за въздух с малък дебит, а също и като вакуум помпа.
Агрегатът е стоял на закрито и на сухо, но не е работил (ако въобще е пускан) много дълго време. Все пак предполагам, че поне малко е работил. Инсталацията му е цяла, включително и пресостат Дънфос.
Разкачих го и свалих само компресора с таблото към него. На вътрешната страна на капака на таблото има и схема. Свързах го към кабел с щепсел и леко пробвах какво ще се случи.
Дръпва значителен ток, ако съдя по мигането на лампите. От компресора се чува звук като жушене 50 херца някъде, но не и характерния за тръгващ мотор. Ако задържа секунда, изключва защитното реле с биметална пластина.
Има два кондензатора - пусков и работен. Едната възможна причина са те, особено единия е съмнителен дори и на външен вид - дават го 40-50 мкФ (така си пише на него) 320 В. Другият е 30 мкФ/400 в. Предполагам, че по-големият е пусковият. По-големият по капацитет, защото иначе е два пъти по-малък от другия по размери. Това обаче аз лесно мога да проверя.
Другият възможен вариант е да е заклинил компресорът. Като разкачих тръбите, от горната капна малко масло.

Въпросът ми е при вариант две, е ли възможно да се раздвижи механиката и как.

Вторият ми въпрос е някой може ли да ми обясни или насочи към принципен чертеж на устройството на подобен компресор. Искам да си обясня за себе си работата му, както и кой от двата извода е входящ и кой изходящ (единият е ниско долу, другият горе на външното тяло.
Благодаря предварително.
по схемата на производителя работния кондензатор е 30 мкф а пусковия е 40 мкф
estorm - специалист
Изчетох всички страници и пак не разбрах следното.
Откъде да налея масло в неотворен компресор?
На едно място се споменава смукателна тръбичка.
На друго третата която е затапена.
Аз като го свалих го държах наклонен с тръбичките му потопени в кофа с вода.
Идея си нямам колко масло е изтекло, но сега ако го наклоня през смукателна още излиза масло.
Искам да знам как да долея за да не го скапя. Работи си добре., но не смея да го оставя за дълго.
hidrazin - майстор
През смукателната тръбичка.
:partyman:
estorm - специалист
чет юни 21, 2018 11:42 pmhidrazin написа:
През смукателната тръбичка.
:partyman:
Благодаря.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "компресор за въздух от хладилник,как???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: